سینی کابل کامپوزیتی FRP

سینی کابل کامپوزیتی جهت کابل کشی و حفاظت انواع کابل های عبوری مورد استفاده قرار می گیرد که در اصطلاح عامیانه با نام های سینی کابل فایبر گلاس، سینی کابل FRP، سینی کابل GRP و یا سینی کابل GFRP شناخته می شود. (توضیح انواع مخفف های صنعت کامپوزیت در مقاله کامپوزیت چیست و انواع آن ذکر شده است)
این محصول دارای مزیت های فراوانی می باشد، سینی کابل کامپوزیتی علاوه بر استحکام بالا، وزن پایینی (یک چهارم فلزات) دارد. همچنین این محصول در برابر خوردگی و نیز مواد شیمیایی بسیار مقاوم است و از لحاط الکتریکی عایق جریان می باشد (در صورت زخمی شدن کابل های عبوری، جریان برق را انتقال نمی دهد). مونتاژ و نصب آسان از دیگر مزیت های این محصول تکنولوژی بالا به حساب می آید و بدلیل صافی و عدم تیزی در لبه ها و مکان های زاویه دار، بر خلاف سینی کابل فلزی باعث زخمی شدن کابلها نمی شود. (جهت بررسی و مقایسه سینی کابل کامپوزیتی با نوع فلزی گالوانیزه و PVC، لطفا مقاله مزایای محصولات کامپوزیتی و مقایسه آن با سایر مواد را مطالعه نمایید)
روش تولید این محصول پالتروژن می باشد و الیاف و رزین استفاده شده جهت تولید در قسمت توضیحات فنی جدول پایین صفحه ذکر شده است.
توجه1: سینی کابل کامپوزیتی تنوع سایز بالایی دارند و از عرض 5 الی 90 سانتی متر و ارتفاع 5 الی 15 سانتی متر به صورت یک تکه قابل تولید می باشند.
توجه2: جهت محافظت کابل های داخل سینی کابل کامپوزیتی و زیبایی بیشتر، امکان قرارگیری درب (کاور) بر روی سینی کابل می باشد که اتصال درب بر روی سینی با استفاده از کلیپس های استنلس استیل انجام می گیرد.
توجه3:
جهت گردش هوا در داخل سینی کابل و حفظ دمای مناسب کابل های عبوری، سوراخکاری منظم سینی کابل کامپوزیتی در فواصل مشخص امکان پذیر می باشد.

ارزیابی کمی و کیفی مواد اولیه جهت تولید، پروسه تولید، کنترل کیفی محصول تولید شده و نیز خواص محصول کامپوزیت نهایی منطبق یا استاندارد جامع محصولات پالتروژن EN 13706 (تدوین شده توسط کمیته استاندارد اتحادیه اروپا) تحت بررسی قرار می گیرد و کیفیت ایده ال محصولات تحویلی با استناد به استاندارد های مرجع تحت ضمانت گروه عصر کامپوزیت می باشد.
توجه: جهت ارزیابی و استفاده از سینی کابل های کامپوزیتی و مباحث مربوط به بارگذاری، اتصالات، الزامات فنی، استانداردها و… آیین نامه NEMA FG 1 (اتحادیه تجاری تولیدکنندگان الکتریکی صنعتی در آمریکا) تدوین شده است که جهت دانلود و مطالعه، لطفا به قسمت معرفی تست های مرجع مراجعه نمایید.

جهت آشنایی کامل با محصولات کامپوزیتی، مواد اولیه، روش تولید، دستورالعمل های کارگاهی جهت استفاده، خواص محصولات نهایی تولید شده و… مطالعه مطالب کاربردی و آموزشی پیشنهاد می گردد.

جهت سفارش سینی کابل کامپوزیتی و کاور (درب) لطفا بعد از مشخص نمودن سایز مورد نیاز از جدول زیر و مطالعه توضیحات جدول، درخواست استعلام (صدور پیش فاکتور) ثبت نمایید تا کارشناسان شرکت در اسرع وقت نسبت به پیگیری درخواست شما اقدام نمایند. در صورت عدم وجود سایز مورد نیاز خود در جدول زیر، جهت تولید سفارشی سینی کابل و کاور در ابعاد خاص، لطفا نقشه محصول مورد نظر به همراه جزییات را در فرم درخواست استعلام وارد نمایید تا کارشناسان شرکت پس از بررسی با شما تماس حاصل نمایند.

جدول قیمت سینی کابل کامپوزیتی

تاریخ آخرین به روز رسانی 1402/06/30

جدول قیمت درب (کاور) سینی کابل کامپوزیتی

تاریخ آخرین به روز رسانی 1402/06/30

توضیحات مرتبط با جداول

طول و زمان تحویل
 • سفارش ها با توجه به نیاز مشتری برش شده تحویل می گردد.
 • حداقل سفارش طول، 12 متر می باشد.
 • در صورت موجود بودن در انبار، سفارش ها در زمان تقریبی 5 روز کاری تحویل می گردد.
 • در صورت عدم موجودی در انبار، احتیاج به تولید جدید خواهد بود که حداقل میزان سفارش جهت تولید این محصول 200 متر طول می باشد. (زمان تحویل جهت تولید با توجه به ظرفیت تولید، در پیش فاکتور مشخص می گردد)
قیمت
 • قیمت های ذکر شده در جدول دقیق نمی باشد و قیمت دقیق و قابل استناد، پس از استعلام و مشخص شدن طول برش و تعداد در پیش فاکتور مشخص می گردد.
 • در سفارش ها با متراژهای قابل تولید (سفارش های بیشتر)، اعداد موجود در جدول شامل تخفیف و تعدیل می شود.
 • نحوه پرداخت، نحوه ارسال بار و محل تحویل بار در پیش فاکتور مشخص می شود. (امکان ارسال بار با توجه به محل تحویل بار، به صورت دربستی، اتوبوس و یا باربری مقدور می باشد)
رنگ
 • درصورت وجود اقلام سفارشی در انبار، رنگ محصول منطبق با موجودی در پیش فاکتور ذکر می گردد. (در اکثر مواقع رنگ های موجود، زرد، طوسی و یا سفید می باشد)
 • در مورد سفارش هایی که در محدوده تولید جدید باشند، انتخاب بین رنگ های زرد، طوسی، سفید و یا سیاه از سوی مشتری امکان پذیر می باشد. (تولید رنگ هایی خارج از 4 رنگ ذکر شده نیز در صورت متراژهای زیاد، به صورت اختصاصی بنا به سفارش مشتری قابل تولید است)
 • رنگ های ذکر شده در بالا به صورت خود رنگ می باشد و در حین پروسه تولید به محصول افزوده می شود.
 • تولید محصول با سطوح پوششی خاص همانند طرح چوب نیز با توجه به سفارش امکان پذیر است.
 • اعمال رنگ های پوششی سطحی با رال رنگ مورد نظر مشتری، بر روی سطح قطعات نیز مقدور می باشد. (این رنگ های پوششی مختص کاربری در قطعات کامپوزیتی می باشد و چسبندگی کاملی با سطح دارد و استفاده از آن در محیط های فضای باز، علاوه بر زیبایی سطحی باعث افزایش مقاومت در برابر نور خورشید نیز می شود)
فنی تولید
 • روش تولید: پالتروژن
 • الیاف: شیشه نوع E (درصد الیاف به طور تقریبی: 65 درصد)
 •  رزین: پلی استر ایزوفتالیک مقاوم در برابر نور خورشید Anti UV (تولید با رزین وینیل استر نیز مقدور می باشد که قیمت 1 متر آن در حدود دو برابر جدول فوق است و بنا به سفارش، تولید می گردد)
 • در پروسه تولید، مواد خودخاموش شونده جهت افزایش مقاومت در برابر آتش افزوده می شود ولی جهت مقاومت های بالا در برابر آتش، امکان تولید سفارشی با رزین های مخصوص ضد آتش نیز امکان پذیر است.