سینی کابل کامپوزیتی FRP

سینی کابل کامپوزیتی FRP

سینی کابل کامپوزیتی جهت کابل کشی و حفاظت انواع کابل های عبوری مورد استفاده قرار می گیرد که در اصطلاح عامیانه با نام های سینی کابل فایبر گلاس، سینی کابل FRP، سینی کابل GRP و یا سینی کابل GFRP شناخته می شود. (توضیح انواع مخفف های صنعت کامپوزیت در مقاله کامپوزیت چیست و انواع آن ذکر شده است)

مزایای سینی کابل کامپوزیتی

مزایای کامپوزیت های پلیمری در مقایسه با متریال آهن، گالوانیزه و یا استنلس استیل فراوان می باشد و سینی کابل های کامپوزیتی دارای مزیت های فراوان شیمیایی و مکانیکی می باشد که پتانسیل جایگزینی سینی کابل گالوانیزه را دارد. سینی کابل فایبرگلاس علاوه بر استحکام بالا، وزن پایینی (یک چهارم فلزات) دارد. همچنین سینی کابل پلاستیکی در برابر خوردگی (زنگ زدگی)، مواد شیمیایی و نور فرابنفش (UV) مقاوم است. جهت مطالعه مقاومت شیمیایی محصولات کامپوزیتی لطفا کلیک نمایید. سینی کابل پالتروژنی از لحاظ الکتریکی عایق جریان می باشد (در صورت زخمی شدن کابل های عبوری، سینی کابل FRP جریان برق را انتقال نمی دهد). مونتاژ و نصب آسان از دیگر مزیت های این محصول تکنولوژی بالا به حساب می آید سینی کابل کامپوزیتی بدلیل صافی و عدم تیزی در لبه ها و مکان های زاویه دار، بر خلاف سینی کابل گالوانیزه باعث زخمی شدن کابلها نمی شود که با تنوع رنگ ظاهری مناسب به محیط اطراف می دهد. سینی کابل های کامپوزیتی در هر نوع شرایط آب و هوایی قابل استفاده است و همچنین با توجه به جنس مواد، از لحاظ سرقت و دزدی ایمن می باشد. سینی کابل پلیمری بدلیل عدم رشد جلبک و رشد باکتری ها قابلیت کاربری بهداشتی را نیز دارد و بدلیل ضریب هدایت حرارتی پایین در هنگام تابش آفتاب گرم نمی شود.

مقایسه انواع سینی کابل

جهت بررسی و مقایسه سینی کابل کامپوزیتی با نوع فلزی، گالوانیزه و PVC، لطفا مقاله مزایای محصولات کامپوزیتی را مطالعه نمایید که در ادامه مقایسه کاملی میان انواع سینی کابل کامپوزیتی، سینی کابل گالوانیزه، سینی کابل PVC و سینی کابل استنلس استیل آورده شده است.

انواع سینی کابل

مقایسه انواع سینی کابل

سینی کابل کامپوزیتی

توجه 1: سینی کابل PVC موجود در بازار صرفا از یک ماده پلیمری ساخته شده است و از لحاظ خواص مکانیکی، دوام و مقاومت در محیط های مختلف با سینی کابل کامپوزیتی قابل رقابت نمی باشد.
توجه 2: سینی کابل پوشش داده شده با گالوانیزه (گرم و سرد) (سینی کابل گالوانیزه) در مقابل خوردگی دچار ضعف می باشد. پوشش اعمال شده گالوانیزه بر روی فلزات ضخامت پایینی (زیر 80 میکرون) دارد و در صورتی که پوشش اعمال شده دچار خراش، ضربه و… گردد، خوردگی و زنگ ردگی از همان قسمت شروع شده و کل سازه سینی کابل گالوانیزه را به مرور در گیر می نماید.

کاربرد سینی کابل 

سینی کابل جهت عبور انواع کابل و نیز حفاظت کابل ها در طول مسیر مورد استفاده قرار می گیرد که نوع سینی کابل کامپوزیتی بدلیل عایق بودن جریان و نارسانا بودن، در طول مسیر عبور کابل مانع برق گرفتگی و اتصالات می شود. همچنین سینی کابل کامپوزیتی در دراز مدت از لحاظ خوردگی دچار هیچ مشکلی نخواهد شد.

روش تولید سینی کابل کامپوزیتی

روش تولید سینی کابل فایبرگلاس پالتروژن می باشد و الیاف و رزین استفاده شده جهت تولید در قسمت توضیحات فنی جدول پایین صفحه ذکر شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد تولید سینی کابل های پلیمری لطفا روی روش تولید پالتروژن کلیک نمایید.

اطلاعات فنی سینی کابل

سینی کابل کامپوزیتی با توجه به خواص ایده ال خود امکان جایگزینی سینی کابل های فلزی و استنلس استیل را دارد، استحکام کششی سینی کابل فایبرگلاس با توجه به وزن بسیار کمتر از نوع سینی کابل گالوانیزه، عدد بالاتری می باشد. جهت مطالعه اطلاعات فنی سینی کابل های پلیمری لطفا روی خواص کامپوزیت های پلیمری کلیک نمایید.

روش اتصال سینی کابل

نصب سینی کابل های فایبرگلاس پیچیدگی خاصی ندارد. جهت راهنمایی کامل در مورد اتصال سینی کابل های کامپوزیتی لطفا روی روش های اتصال قطعات کامپوزیتی کلیک نمایید. 

وزن سینی کابل

وزن سینی کابل کامپوزیتی در مقایسه با وزن سینی کابل های فلزی بسیار سبک تر می باشد. وزن سینی کابل کامپوزیتی در حدود یک چهارم فلزات است. سینی کابل های کامپوزیتی بدون نیاز به تجهیزات خاصی با نیروی انسانی قابلیت جابجابی دارد. وزن هر متر سینی کابل FRP وابسته به ابعاد سطح مقطع می باشد که در جدول پایین صفحه وزن سینی کابل های کامپوزیتی در ابعاد مختلف ذکر شده است.

قیمت سینی کابل

قیمت سینی کابل کامپوزیتی وابسته به ابعاد سطح مقطع، میزان درخواست و ابعاد برش متغیر می باشد که جدول قیمت سینی کابل فایبرگلاس و قیمت هر متر سینی کابل کامپوزیتی در جدول پایین صفحه ذکر شده است. فروش سینی کابل کامپوزیتی بر مبنای واحد متر طول می باشد.

ابعاد سینی کابل

سینی کابل های کامپوزیتی تنوع سایز بالایی دارند و از عرض 5 الی 90 سانتی متر و ارتفاع 5 الی 15 سانتی متر به صورت یک تکه قابل تولید می باشند.

درپوش سینی کابل 

جهت محافظت کابل های داخل سینی کابل کامپوزیتی و زیبایی بیشتر، امکان قرارگیری درب (کاور) بر روی سینی کابل می باشد که لیست قیمت انواع سایز درپوش سینی کابل در جدول پایین صفحه ذکر شده است.

اتصال کاور سینی کابل

اتصال درب بر روی سینی با استفاده از کلیپس و یا بست زیپی پلاستیکی انجام می گیرد.

سینی کابل سوراخ دار

جهت گردش هوا در داخل سینی کابل و حفظ دمای مناسب کابل های عبوری، سوراخکاری منظم سینی کابل کامپوزیتی در فواصل مشخص امکان پذیر می باشد.

استاندارد سینی کابل 

ارزیابی کمی و کیفی مواد اولیه جهت تولید سینی کابل های پلیمری، پروسه تولید، کنترل کیفی محصول تولید شده و نیز خواص محصول کامپوزیت نهایی منطبق یا استاندارد جامع محصولات پالتروژن EN 13706 (تدوین شده توسط کمیته استاندارد اتحادیه اروپا) تحت بررسی قرار می گیرد و کیفیت ایده ال محصولات تحویلی با استناد به استاندارد های مرجع تحت ضمانت گروه عصر کامپوزیت می باشد. جهت مطالعه لیست کامل استاندارد های صنعت کامپوزیت لطفا کلیک نمایید.

جهت ارزیابی و استفاده از سینی کابل های کامپوزیتی و مباحث مربوط به بارگذاری، اتصالات، الزامات فنی، استانداردها و… آیین نامه NEMA FG 1 (اتحادیه تجاری تولیدکنندگان الکتریکی صنعتی در آمریکا) تدوین شده است که جهت دانلود و مطالعه، لطفا به قسمت معرفی تست های مرجع مراجعه نمایید.

خرید سینی کابل

جهت سفارش سینی کابل کامپوزیتی لطفا بعد از مشخص نمودن سایز مورد نیاز از جدول زیر و مطالعه توضیحات جدول، درخواست استعلام (صدور پیش فاکتور) ثبت نمایید تا کارشناسان شرکت در اسرع وقت نسبت به پیگیری درخواست شما اقدام نمایند.
در صورت عدم وجود سایز مورد نیاز خود در جدول زیر، جهت تولید سفارشی سینی کابل در ابعاد خاص، لطفا نقشه محصول مورد نظر به همراه جزییات را در فرم درخواست استعلام وارد نمایید تا کارشناسان شرکت پس از بررسی با شما تماس حاصل نمایند.

جهت آشنایی کامل با محصولات کامپوزیتی، مواد اولیه، روش تولید، دستورالعمل های کارگاهی جهت استفاده، خواص محصولات نهایی تولید شده و… مطالعه مطالب کاربردی و آموزشی پیشنهاد می گردد.

جدول قیمت سینی کابل کامپوزیتی

تاریخ آخرین به روز رسانی 1403/04/07

جدول قیمت درب (کاور) سینی کابل کامپوزیتی

تاریخ آخرین به روز رسانی 1403/04/07

توضیحات مرتبط با جداول

طول و زمان تحویل
 • سفارش ها با توجه به نیاز مشتری برش شده تحویل می گردد.
 • حداقل سفارش طول، 12 متر می باشد.
 • در صورت موجود بودن در انبار، سفارش ها در زمان تقریبی 5 روز کاری تحویل می گردد.
 • در صورت عدم موجودی در انبار، احتیاج به تولید جدید خواهد بود که حداقل میزان سفارش جهت تولید این محصول 200 متر طول می باشد. (زمان تحویل جهت تولید با توجه به ظرفیت تولید، در پیش فاکتور مشخص می گردد)
قیمت
 • قیمت های ذکر شده در جدول دقیق نمی باشد و قیمت دقیق و قابل استناد، پس از استعلام و مشخص شدن طول برش و تعداد در پیش فاکتور مشخص می گردد.
 • در سفارش ها با متراژهای قابل تولید (سفارش های بیشتر)، اعداد موجود در جدول شامل تخفیف و تعدیل می شود.
 • نحوه پرداخت، نحوه ارسال بار و محل تحویل بار در پیش فاکتور مشخص می شود. (امکان ارسال بار با توجه به محل تحویل بار، به صورت دربستی، اتوبوس و یا باربری مقدور می باشد)
رنگ
 • درصورت وجود اقلام سفارشی در انبار، رنگ محصول منطبق با موجودی در پیش فاکتور ذکر می گردد. (در اکثر مواقع رنگ های موجود، زرد، طوسی و یا سفید می باشد)
 • در مورد سفارش هایی که در محدوده تولید جدید باشند، انتخاب بین رنگ های زرد، طوسی، سفید و یا سیاه از سوی مشتری امکان پذیر می باشد. (تولید رنگ هایی خارج از 4 رنگ ذکر شده نیز در صورت متراژهای زیاد، به صورت اختصاصی بنا به سفارش مشتری قابل تولید است)
 • رنگ های ذکر شده در بالا به صورت خود رنگ می باشد و در حین پروسه تولید به محصول افزوده می شود.
 • تولید محصول با سطوح پوششی خاص همانند طرح چوب نیز با توجه به سفارش امکان پذیر است.
 • اعمال رنگ های پوششی سطحی با رال رنگ مورد نظر مشتری، بر روی سطح قطعات نیز مقدور می باشد. (این رنگ های پوششی مختص کاربری در قطعات کامپوزیتی می باشد و چسبندگی کاملی با سطح دارد و استفاده از آن در محیط های فضای باز، علاوه بر زیبایی سطحی باعث افزایش مقاومت در برابر نور خورشید نیز می شود)
فنی تولید
 • روش تولید: پالتروژن
 • الیاف: شیشه نوع E (درصد الیاف به طور تقریبی: 65 درصد)
 •  رزین: پلی استر ایزوفتالیک مقاوم در برابر نور خورشید Anti UV (تولید با رزین وینیل استر نیز مقدور می باشد که قیمت 1 متر آن در حدود دو برابر جدول فوق است و بنا به سفارش، تولید می گردد)
 • در پروسه تولید، مواد خودخاموش شونده جهت افزایش مقاومت در برابر آتش افزوده می شود ولی جهت مقاومت های بالا در برابر آتش، امکان تولید سفارشی با رزین های مخصوص ضد آتش نیز امکان پذیر است.