قوطی کامپوزیتی FRP

قوطی کامپوزیتی FRP

قوطی کامپوزیتی دارای سطح مقطع مربع و یا مستطیل توخالی می باشد که در اصطلاح عامیانه با نام های قوطی فایبر گلاس، قوطی FRP، قوطی GRP و یا قوطی GFRP شناخته می شود. (توضیح انواع مخفف های صنعت کامپوزیت در مقاله کامپوزیت چیست و انواع آن ذکر شده است)

مزایای قوطی کامپوزیتی

مزایای کامپوزیت های پلیمری در مقایسه با متریال آهن، گالوانیزه و یا استنلس استیل فراوان می باشد و قوطی های کامپوزیتی دارای مزیت های فراوان شیمیایی و مکانیکی می باشد که پتانسیل جایگزینی قوطی های فلزی را دارد. قوطی فایبرگلاس علاوه بر استحکام بالا، وزن پایینی (یک چهارم فلزات) دارد. همچنین قوطی پلاستیکی در برابر خوردگی (زنگ زدگی)، مواد شیمیایی و نور فرابنفش (UV) مقاوم است و از لحاظ الکتریکی عایق جریان می باشد جهت مطالعه مقاومت شیمیایی محصولات کامپوزیتی لطفا کلیک نمایید. مونتاژ و نصب آسان از دیگر مزیت های این محصول تکنولوژی بالا به حساب می آید که با تنوع رنگ ظاهری مناسب به محیط اطراف می دهد. پروفیل های کامپوزیتی در هر نوع شرایط آب و هوایی قابل استفاده است و همچنین با توجه به جنس مواد، از لحاظ سرقت و دزدی ایمن می باشد. قوطی پلیمری بدلیل عدم رشد جلبک و رشد باکتری ها قابلیت کاربری بهداشتی را نیز دارد و بدلیل ضریب هدایت حرارتی پایین در هنگام تابش آفتاب گرم نمی شود.

کاربرد قوطی کامپوزیتی

 • نردبان
 • ساپورت (تکیه گاه) و نشیمنگاه سازه های مختلف
 • پایه انواع تابلو
 • هندریل و پلکان کامپوزیتی
 • پایه فنس کامپوزیتی
 • چهارچوب (قاب) جهت قرارگیری سازه های مختلف
 • کاربردهای صنعتی همانند خرپا، کراس آرم و …

 جهت مطالعه کامل انواع کاربرد قوطی GRP لطفا روی کاربرد محصولات پالتروژن کلیک نمایید.

روش تولید قوطی کامپوزیتی

روش تولید قوطی فایبرگلاس پالتروژن می باشد و الیاف و رزین استفاده شده جهت تولید در قسمت توضیحات فنی جدول پایین صفحه ذکر شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد تولید قوطی های پلیمری لطفا روی روش تولید پالتروژن کلیک نمایید.

اطلاعات فنی قوطی فایبرگلاس

قوطی های کامپوزیتی با توجه به خواص ایده ال خود امکان جایگزینی قوطی های فلزی و استنلس استیل را دارد، استحکام کششی قوطی فایبرگلاس با توجه به وزن بسیار کمتر از نوع قوطی فلزی، عدد بالاتری می باشد. جهت مطالعه اطلاعات فنی قوطی های پلیمری لطفا روی خواص کامپوزیت های پلیمری کلیک نمایید.

روش اتصال قوطی کامپوزیتی FRP

نصب قوطی های فایبرگلاس پیچیدگی خاصی ندارد. جهت راهنمایی کامل در مورد اتصال پروفیل های کامپوزیتی لطفا روی روش های اتصال قطعات کامپوزیتی کلیک نمایید. 

وزن قوطی پلاستیکی

وزن قوطی کامپوزیتی در مقایسه با وزن قوطی های فلزی بسیار سبک تر می باشد. وزن قوطی کامپوزیتی در حدود یک چهارم فلزات است. قوطی های کامپوزیتی بدون نیاز به تجهیزات خاصی با نیروی انسانی قابلیت جابجابی دارد. وزن هر متر قوطی FRP وابسته به ابعاد سطح مقطع می باشد که در جدول پایین صفحه وزن قوطی های کامپوزیتی در ابعاد مختلف ذکر شده است.

قیمت قوطی کامپوزیتی

قیمت قوطی کامپوزیتی وابسته به ابعاد سطح مقطع، میزان درخواست و ابعاد برش متغیر می باشد که جدول قیمت قوطی های فایبرگلاس و قیمت هر متر قوطی کامپوزیتی در جدول پایین صفحه ذکر شده است. فروش قوطی کامپوزیتی بر مبنای واحد متر طول می باشد.

استاندارد پروفیل های کامپوزیتی

ارزیابی کمی و کیفی مواد اولیه جهت تولید قوطی های پلیمری، پروسه تولید، کنترل کیفی محصول تولید شده و نیز خواص محصول کامپوزیت نهایی منطبق یا استاندارد جامع محصولات پالتروژن EN 13706 (تدوین شده توسط کمیته استاندارد اتحادیه اروپا) تحت بررسی قرار می گیرد و کیفیت ایده ال محصولات تحویلی با استناد به استاندارد های مرجع تحت ضمانت گروه عصر کامپوزیت می باشد. جهت مطالعه لیست کامل استاندارد های صنعت کامپوزیت لطفا کلیک نمایید.

خرید قوطی کامپوزیتی

جهت سفارش قوطی کامپوزیتی لطفا بعد از مشخص نمودن سایز مورد نیاز از جدول زیر و مطالعه توضیحات جدول، درخواست استعلام (صدور پیش فاکتور) ثبت نمایید تا کارشناسان شرکت در اسرع وقت نسبت به پیگیری درخواست شما اقدام نمایند.
در صورت عدم وجود سایز مورد نیاز خود در جدول زیر، جهت تولید سفارشی قوطی در ابعاد خاص، لطفا نقشه محصول مورد نظر به همراه جزییات را در فرم درخواست استعلام وارد نمایید تا کارشناسان شرکت پس از بررسی با شما تماس حاصل نمایند.

جهت آشنایی کامل با محصولات کامپوزیتی، مواد اولیه، روش تولید، دستورالعمل های کارگاهی جهت استفاده، خواص محصولات نهایی تولید شده و… مطالعه مطالب کاربردی و آموزشی پیشنهاد می گردد.

جدول قیمت قوطی کامپوزیتی

تاریخ آخرین به روز رسانی 1403/04/07

توضیحات مرتبط با جدول

طول و زمان تحویل
 • سفارش ها با توجه به نیاز مشتری برش شده تحویل می گردد.
 • حداقل سفارش طول، 12 متر می باشد.
 • در صورت موجود بودن در انبار، سفارش ها در زمان تقریبی 5 روز کاری تحویل می گردد.
 • در صورت عدم موجودی در انبار، احتیاج به تولید جدید خواهد بود که حداقل میزان سفارش جهت تولید مقطع قوطی 200 متر طول می باشد. (زمان تحویل جهت تولید با توجه به ظرفیت تولید، در پیش فاکتور مشخص می گردد)
قیمت
 • قیمت های ذکر شده در جدول دقیق نمی باشد و قیمت دقیق و قابل استناد، پس از استعلام و مشخص شدن طول برش و تعداد در پیش فاکتور مشخص می گردد.
 • در سفارش ها با متراژهای قابل تولید (سفارش های بیشتر)، اعداد موجود در جدول شامل تخفیف و تعدیل می شود.
 • نحوه پرداخت، نحوه ارسال بار و محل تحویل بار در پیش فاکتور مشخص می شود. (امکان ارسال بار با توجه به محل تحویل بار، به صورت دربستی، اتوبوس و یا باربری مقدور می باشد)
رنگ
 • درصورت وجود اقلام سفارشی در انبار، رنگ محصول منطبق با موجودی در پیش فاکتور ذکر می گردد. (در اکثر مواقع رنگ های موجود، زرد، طوسی و یا سفید می باشد)
 • در مورد سفارش هایی که در محدوده تولید جدید باشند، انتخاب بین رنگ های زرد، طوسی، سفید و یا سیاه از سوی مشتری امکان پذیر می باشد. (تولید رنگ هایی خارج از 4 رنگ ذکر شده نیز در صورت متراژهای زیاد، به صورت اختصاصی بنا به سفارش مشتری قابل تولید است)
 • رنگ های ذکر شده در بالا به صورت خود رنگ می باشد و در حین پروسه تولید به محصول افزوده می شود.
 • تولید محصول با سطوح پوششی خاص همانند طرح چوب نیز با توجه به سفارش امکان پذیر است.
 • اعمال رنگ های پوششی سطحی با رال رنگ مورد نظر مشتری، بر روی سطح قطعات نیز مقدور می باشد. (این رنگ های پوششی مختص کاربری در قطعات کامپوزیتی می باشد و چسبندگی کاملی با سطح دارد و استفاده از آن در محیط های فضای باز، علاوه بر زیبایی سطحی باعث افزایش مقاومت در برابر نور خورشید نیز می شود)
فنی تولید
 • روش تولید: پالتروژن
 • الیاف: شیشه نوع E (درصد الیاف به طور تقریبی: 65 درصد)
 •  رزین: پلی استر ایزوفتالیک مقاوم در برابر نور خورشید Anti UV (تولید با رزین وینیل استر نیز مقدور می باشد که قیمت 1 متر آن در حدود دو برابر جدول فوق است و بنا به سفارش، تولید می گردد)
 • در پروسه تولید، مواد خودخاموش شونده جهت افزایش مقاومت در برابر آتش افزوده می شود ولی جهت مقاومت های بالا در برابر آتش، امکان تولید سفارشی با رزین های مخصوص ضد آتش نیز امکان پذیر است.