میلگرد ساده کامپوزیتی FRP

میلگرد ساده کامپوزیتی FRP

میلگرد ساده کامپوزیتی دارای سطح مقطع دایره ای (بدون آج) و توپر می باشد که در اصطلاح عامیانه با نام های میلگرد فایبر گلاس، میلگرد FRP، میلگرد GRP و یا میلگرد GFRP شناخته می شود.(توضیح انواع مخفف های صنعت کامپوزیت در مقاله کامپوزیت چیست و انواع آن ذکر شده است)

نکته مهم: میلگردهای کامپوزیتی با قطر 5 میلی متر و بالاتر قابل تولید و تحویل به صورت شاخه ای می باشد (طول شاخه ها حداکثر 15 متر می باشد که با توجه به نیاز مشتری در طول های کوتاه تر درخواستی تحویل می شود). میلگرد های با قطر کمتر از 5 میلی متر به صورت پیچیده شده دور قرقره تولید می گردد که در قسمت مفتول های کامپوزیتی مشخصات آن ذکر شده است.

مزایای میلگرد کامپوزیتی

مزایای کامپوزیت های پلیمری در مقایسه با متریال آهن، گالوانیزه و یا استنلس استیل فراوان می باشد و میله های کامپوزیتی دارای مزیت های فراوان شیمیایی و مکانیکی می باشد که پتانسیل جایگزینی میلگردهای فلزی را دارد. میلگرد فایبرگلاس علاوه بر استحکام بالا، وزن پایینی (یک چهارم فلزات) دارد. همچنین میلگرد پلاستیکی در برابر خوردگی (زنگ زدگی)، مواد شیمیایی و نور فرابنفش (UV) مقاوم است و از لحاظ الکتریکی عایق جریان می باشد جهت مطالعه مقاومت شیمیایی محصولات کامپوزیتی لطفا کلیک نمایید. مونتاژ و نصب آسان از دیگر مزیت های این محصول تکنولوژی بالا به حساب می آید که با تنوع رنگ ظاهری مناسب به محیط اطراف می دهد. میلگردهای کامپوزیتی در هر نوع شرایط آب و هوایی قابل استفاده است و همچنین با توجه به جنس مواد، از لحاظ سرقت و دزدی ایمن می باشد. میله پلیمری بدلیل عدم رشد جلبک و رشد باکتری ها قابلیت کاربری بهداشتی را نیز دارد و بدلیل ضریب هدایت حرارتی پایین در هنگام تابش آفتاب گرم نمی شود.

کاربرد میله کامپوزیتی

 • تولید مقره های کامپوزیتی
 • میله پرچم و چادر مسافرتی
 • نردبان
 • پایه انواع تابلو
 • هندریل، فنس و پلکان کامپوزیتی
 • بخیه زدن سنگ (ترمیم سنگ)
 • پیچ و مهره
 • دسته ابزار و کالاهای ورزشی و…

 جهت مطالعه کامل انواع کاربرد میلگرد GRP لطفا روی کاربرد محصولات پالتروژن کلیک نمایید.

روش تولید میلگرد کامپوزیتی

روش تولید میلگرد فایبرگلاس پالتروژن می باشد و الیاف و رزین استفاده شده جهت تولید در قسمت توضیحات فنی جدول پایین صفحه ذکر شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد تولید میلگردهای پلیمری لطفا روی روش تولید پالتروژن کلیک نمایید.

اطلاعات فنی میلگرد فایبرگلاس

میله های کامپوزیتی با توجه به خواص ایده ال خود امکان جایگزینی میلگردهای فلزی و استنلس استیل را دارد، استحکام کششی میله فایبرگلاس با توجه به وزن بسیار کمتر از نوع میلگرد فلزی، عدد بالاتری می باشد. جهت مطالعه اطلاعات فنی میلگردهای پلیمری لطفا روی خواص کامپوزیت های پلیمری کلیک نمایید.

روش اتصال میلگرد کامپوزیتی FRP

نصب میلگردهای فایبرگلاس پیچیدگی خاصی ندارد. جهت راهنمایی کامل در مورد اتصال میله های کامپوزیتی لطفا روی روش های اتصال قطعات کامپوزیتی کلیک نمایید. 

وزن میلگرد پلاستیکی

وزن میله کامپوزیتی در مقایسه با وزن میلگردهای فلزی بسیار سبک تر می باشد. وزن میله کامپوزیتی در حدود یک چهارم فلزات است. میلگردهای کامپوزیتی بدون نیاز به تجهیزات خاصی با نیروی انسانی قابلیت جابجابی دارد. وزن هر متر میلگرد FRP وابسته به ابعاد قطر سطح مقطع می باشد که در جدول پایین صفحه وزن میلگرد های کامپوزیتی در ابعاد مختلف ذکر شده است.

قیمت میلگرد کامپوزیتی

قیمت میلگرد کامپوزیتی وابسته به ابعاد سطح مقطع، میزان درخواست و ابعاد برش متغیر می باشد که جدول قیمت میلگرد های فایبرگلاس و قیمت هر متر میله کامپوزیتی در جدول پایین صفحه ذکر شده است. فروش میلگردکامپوزیتی بر مبنای واحد متر طول می باشد.

استاندارد میلگرد کامپوزیتی

ارزیابی کمی و کیفی مواد اولیه جهت تولید میلگردهای پلیمری، پروسه تولید، کنترل کیفی محصول تولید شده و نیز خواص محصول کامپوزیت نهایی منطبق یا استاندارد جامع محصولات پالتروژن EN 13706 (تدوین شده توسط کمیته استاندارد اتحادیه اروپا) تحت بررسی قرار می گیرد و کیفیت ایده ال محصولات تحویلی با استناد به استاندارد های مرجع تحت ضمانت گروه عصر کامپوزیت می باشد. جهت مطالعه لیست کامل استاندارد های صنعت کامپوزیت لطفا کلیک نمایید.

توجه: جهت بررسی خواص مکانیکی میلگردهای کامپوزیتی تولید شده به روش پالتروژن استانداردهای مجزایی تعریف شده است. (ASTM 3916:استحکام کششی و ASTM 4476:استحکام خمشی و ASTM 4475 – ASTM 3914:استحکام برشی)

خرید میلگرد کامپوزیتی

جهت سفارش میلگرد کامپوزیتی لطفا بعد از مشخص نمودن سایز مورد نیاز از جدول زیر و مطالعه توضیحات جدول، درخواست استعلام (صدور پیش فاکتور) ثبت نمایید تا کارشناسان شرکت در اسرع وقت نسبت به پیگیری درخواست شما اقدام نمایند.
در صورت عدم وجود سایز مورد نیاز خود در جدول زیر، جهت تولید سفارشی میله کامپوزیتی در ابعاد خاص، لطفا نقشه محصول مورد نظر به همراه جزییات را در فرم درخواست استعلام وارد نمایید تا کارشناسان شرکت پس از بررسی با شما تماس حاصل نمایند.

جهت آشنایی کامل با محصولات کامپوزیتی، مواد اولیه، روش تولید، دستورالعمل های کارگاهی جهت استفاده، خواص محصولات نهایی تولید شده و… مطالعه مطالب کاربردی و آموزشی پیشنهاد می گردد.

توجه مهم: میلگردهای ذکر شده در جدول زیر با رزین پلی استر تولید می شود، میلگردهای اپوکسی کامپوزیتی تولید شده با رزین اپوکسی (سایزهای 16، 24، 26، 30 میلی متر) جهت کاربری های خاص همانند مقره کامپوزیتی نیز موجود می باشد که جهت دریافت مشخصات فنی لطفا کلیک نمایید و نیز برای محاسبه قیمت با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

جدول قیمت میلگرد ساده کامپوزیتی

تاریخ آخرین به روز رسانی 1403/03/08

توضیحات مرتبط با جدول

طول و زمان تحویل
 • سفارش ها با توجه به نیاز مشتری برش شده تحویل می گردد.
 • حداقل سفارش طول، 12 متر می باشد.
 • در صورت موجود بودن در انبار، سفارش ها در زمان تقریبی 5 روز کاری تحویل می گردد.
 • در صورت عدم موجودی در انبار، احتیاج به تولید جدید خواهد بود که حداقل میزان سفارش جهت تولید مقطع میلگرد 200 متر طول می باشد. (زمان تحویل جهت تولید با توجه به ظرفیت تولید، در پیش فاکتور مشخص می گردد)
قیمت
 • قیمت های ذکر شده در جدول دقیق نمی باشد و قیمت دقیق و قابل استناد، پس از استعلام و مشخص شدن طول برش و تعداد در پیش فاکتور مشخص می گردد.
 • در سفارش ها با متراژهای قابل تولید (سفارش های بیشتر)، اعداد موجود در جدول شامل تخفیف و تعدیل می شود.
 • نحوه پرداخت، نحوه ارسال بار و محل تحویل بار در پیش فاکتور مشخص می شود. (امکان ارسال بار با توجه به محل تحویل بار، به صورت دربستی، اتوبوس و یا باربری مقدور می باشد)
رنگ
 • درصورت وجود اقلام سفارشی در انبار، رنگ محصول منطبق با موجودی در پیش فاکتور ذکر می گردد. (در اکثر مواقع رنگ های موجود، زرد، طوسی و یا سفید می باشد)
 • در مورد سفارش هایی که در محدوده تولید جدید باشند، انتخاب بین رنگ های زرد، طوسی، سفید و یا سیاه از سوی مشتری امکان پذیر می باشد. (تولید رنگ هایی خارج از 4 رنگ ذکر شده نیز در صورت متراژهای زیاد، به صورت اختصاصی بنا به سفارش مشتری قابل تولید است)
 • رنگ های ذکر شده در بالا به صورت خود رنگ می باشد و در حین پروسه تولید به محصول افزوده می شود.
 • تولید محصول با سطوح پوششی خاص همانند طرح چوب نیز با توجه به سفارش امکان پذیر است.
 • اعمال رنگ های پوششی سطحی با رال رنگ مورد نظر مشتری، بر روی سطح قطعات نیز مقدور می باشد. (این رنگ های پوششی مختص کاربری در قطعات کامپوزیتی می باشد و چسبندگی کاملی با سطح دارد و استفاده از آن در محیط های فضای باز، علاوه بر زیبایی سطحی باعث افزایش مقاومت در برابر نور خورشید نیز می شود)
فنی تولید
 • روش تولید: پالتروژن
 • الیاف: شیشه نوع E (درصد الیاف به طور تقریبی: 65 درصد)
 •  رزین: پلی استر ایزوفتالیک مقاوم در برابر نور خورشید Anti UV (تولید با رزین وینیل استر نیز مقدور می باشد که قیمت 1 متر آن در حدود دو برابر جدول فوق است و بنا به سفارش، تولید می گردد)
 • توجه مهم: میلگردهای ذکر شده در جدول با رزین پلی استر تولید می شود، میلگردهای کامپوزیتی تولید شده با رزین اپوکسی (سایزهای 16، 24، 26، 30 میلی متر) جهت کاربری های خاص همانند مقره کامپوزیتی نیز موجود می باشد که جهت محاسبه قیمت با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.
 • در پروسه تولید، مواد خودخاموش شونده جهت افزایش مقاومت در برابر آتش افزوده می شود ولی جهت مقاومت های بالا در برابر آتش، امکان تولید سفارشی با رزین های مخصوص ضد آتش نیز امکان پذیر است.