لوله کامپوزیتی FRP

لوله کامپوزیتی FRP

لوله کامپوزیتی دارای سطح مقطع دایره ای (استوانه توخالی) می باشد که در اصطلاح عامیانه با نام های لوله فایبر گلاس، لوله FRP، لوله GRP و یا لوله GFRP شناخته می شود. (توضیح انواع مخفف های صنعت کامپوزیت در مقاله کامپوزیت چیست و انواع آن ذکر شده است)

مزایای لوله کامپوزیتی

مزایای کامپوزیت های پلیمری در مقایسه با متریال آهن، گالوانیزه و یا استنلس استیل فراوان می باشد و لوله های کامپوزیتی دارای مزیت های فراوان شیمیایی و مکانیکی می باشد که پتانسیل جایگزینی لوله های فلزی را دارد. لوله فایبرگلاس علاوه بر استحکام بالا، وزن پایینی (یک چهارم فلزات) دارد. همچنین لوله پلاستیکی در برابر خوردگی (زنگ زدگی)، مواد شیمیایی و نور فرابنفش (UV) مقاوم است و از لحاظ الکتریکی عایق جریان می باشد جهت مطالعه مقاومت شیمیایی محصولات کامپوزیتی لطفا کلیک نمایید. مونتاژ و نصب آسان از دیگر مزیت های این محصول تکنولوژی بالا به حساب می آید که با تنوع رنگ ظاهری مناسب به محیط اطراف می دهد. لوله های کامپوزیتی در هر نوع شرایط آب و هوایی قابل استفاده است و همچنین با توجه به جنس مواد، از لحاظ سرقت و دزدی ایمن می باشد. لوله پلیمری بدلیل عدم رشد جلبک و رشد باکتری ها قابلیت کاربری بهداشتی را نیز دارد و بدلیل ضریب هدایت حرارتی پایین در هنگام تابش آفتاب گرم نمی شود.

کاربرد لوله کامپوزیتی

 • نردبان
 • هندریل، فنس و پلکان کامپوزیتی
 • پایه انواع تابلو
 • پایه تیر برق (پایه روشنایی)
 • دسته ابزار و کالاهای ورزشی
 • میله پرچم و تیرک چادر
 • لوله فیوز کات اوت و سایر کاربری های الکتریکی- مخابراتی
 • ساپورت (تکیه گاه) و نشیمنگاه سازه های مختلف و…
  توجه مهم: لوله های تولید شده به روش پالتروژن جهت عبور آب، گاز و سایر مایعات قابل استفاده نمی باشد.

 جهت مطالعه کامل انواع کاربرد لوله GRP لطفا روی کاربرد محصولات پالتروژن کلیک نمایید.

روش تولید لوله کامپوزیتی

روش تولید لوله فایبرگلاس پالتروژن می باشد و الیاف و رزین استفاده شده جهت تولید در قسمت توضیحات فنی جدول پایین صفحه ذکر شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد تولید لوله های پلیمری لطفا روی روش تولید پالتروژن کلیک نمایید.

اطلاعات فنی لوله فایبرگلاس

 لوله های کامپوزیتی با توجه به خواص ایده ال خود امکان جایگزینی لوله های فلزی و استنلس استیل را دارد، استحکام کششی لوله فایبرگلاس با توجه به وزن بسیار کمتر از نوع لوله فلزی، عدد بالاتری می باشد. جهت مطالعه اطلاعات فنی لوله های پلیمری لطفا روی خواص کامپوزیت های پلیمری کلیک نمایید.

روش اتصال لوله کامپوزیتی FRP

نصب لوله های فایبرگلاس پیچیدگی خاصی ندارد. جهت راهنمایی کامل در مورد اتصال لوله های کامپوزیتی لطفا روی روش های اتصال قطعات کامپوزیتی کلیک نمایید. 

وزن لوله پلاستیکی

وزن لوله کامپوزیتی در مقایسه با وزن لوله های فلزی بسیار سبک تر می باشد. وزن لوله کامپوزیتی در حدود یک چهارم فلزات است. لوله های کامپوزیتی بدون نیاز به تجهیزات خاصی با نیروی انسانی قابلیت جابجابی دارد. وزن هر متر لوله FRP وابسته به ابعاد سطح مقطع می باشد که در جدول پایین صفحه وزن لوله های کامپوزیتی در ابعاد مختلف ذکر شده است.

قیمت لوله کامپوزیتی

قیمت لوله کامپوزیتی وابسته به ابعاد سطح مقطع، میزان درخواست و ابعاد برش متغیر می باشد که جدول قیمت لوله های فایبرگلاس و قیمت هر متر لوله کامپوزیتی در جدول پایین صفحه ذکر شده است. فروش لوله کامپوزیتی بر مبنای واحد متر طول می باشد.

استاندارد لوله های کامپوزیتی

ارزیابی کمی و کیفی مواد اولیه جهت تولید لوله های پلیمری، پروسه تولید، کنترل کیفی محصول تولید شده و نیز خواص محصول کامپوزیت نهایی منطبق یا استاندارد جامع محصولات پالتروژن EN 13706 (تدوین شده توسط کمیته استاندارد اتحادیه اروپا) تحت بررسی قرار می گیرد و کیفیت ایده ال محصولات تحویلی با استناد به استاندارد های مرجع تحت ضمانت گروه عصر کامپوزیت می باشد. جهت مطالعه لیست کامل استاندارد های صنعت کامپوزیت لطفا کلیک نمایید.

خرید لوله کامپوزیتی

جهت سفارش لوله کامپوزیتی لطفا بعد از مشخص نمودن سایز مورد نیاز از جدول زیر و مطالعه توضیحات جدول، درخواست استعلام (صدور پیش فاکتور) ثبت نمایید تا کارشناسان شرکت در اسرع وقت نسبت به پیگیری درخواست شما اقدام نمایند.
در صورت عدم وجود سایز مورد نیاز خود در جدول زیر، جهت تولید سفارشی لوله در ابعاد خاص، لطفا نقشه محصول مورد نظر به همراه جزییات را در فرم درخواست استعلام وارد نمایید تا کارشناسان شرکت پس از بررسی با شما تماس حاصل نمایند.

جهت آشنایی کامل با محصولات کامپوزیتی، مواد اولیه، روش تولید، دستورالعمل های کارگاهی جهت استفاده، خواص محصولات نهایی تولید شده و… مطالعه مطالب کاربردی و آموزشی پیشنهاد می گردد.

جدول قیمت لوله کامپوزیتی

تاریخ آخرین به روز رسانی 1403/02/08

توضیحات مرتبط با جدول

طول و زمان تحویل
 • سفارش ها با توجه به نیاز مشتری برش شده تحویل می گردد.
 • حداقل سفارش طول، 12 متر می باشد.
 • در صورت موجود بودن در انبار، سفارش ها در زمان تقریبی 5 روز کاری تحویل می گردد.
 • در صورت عدم موجودی در انبار، احتیاج به تولید جدید خواهد بود که حداقل میزان سفارش جهت تولید مقطع لوله 200 متر طول می باشد. (زمان تحویل جهت تولید با توجه به ظرفیت تولید، در پیش فاکتور مشخص می گردد)
قیمت
 • قیمت های ذکر شده در جدول دقیق نمی باشد و قیمت دقیق و قابل استناد، پس از استعلام و مشخص شدن طول برش و تعداد در پیش فاکتور مشخص می گردد.
 • در سفارش ها با متراژهای قابل تولید (سفارش های بیشتر)، اعداد موجود در جدول شامل تخفیف و تعدیل می شود.
 • نحوه پرداخت، نحوه ارسال بار و محل تحویل بار در پیش فاکتور مشخص می شود. (امکان ارسال بار با توجه به محل تحویل بار، به صورت دربستی، اتوبوس و یا باربری مقدور می باشد)
رنگ
 • درصورت وجود اقلام سفارشی در انبار، رنگ محصول منطبق با موجودی در پیش فاکتور ذکر می گردد. (در اکثر مواقع رنگ های موجود، زرد، طوسی و یا سفید می باشد)
 • در مورد سفارش هایی که در محدوده تولید جدید باشند، انتخاب بین رنگ های زرد، طوسی، سفید و یا سیاه از سوی مشتری امکان پذیر می باشد. (تولید رنگ هایی خارج از 4 رنگ ذکر شده نیز در صورت متراژهای زیاد، به صورت اختصاصی بنا به سفارش مشتری قابل تولید است)
 • رنگ های ذکر شده در بالا به صورت خود رنگ می باشد و در حین پروسه تولید به محصول افزوده می شود.
 • تولید محصول با سطوح پوششی خاص همانند طرح چوب نیز با توجه به سفارش امکان پذیر است.
 • اعمال رنگ های پوششی سطحی با رال رنگ مورد نظر مشتری، بر روی سطح قطعات نیز مقدور می باشد. (این رنگ های پوششی مختص کاربری در قطعات کامپوزیتی می باشد و چسبندگی کاملی با سطح دارد و استفاده از آن در محیط های فضای باز، علاوه بر زیبایی سطحی باعث افزایش مقاومت در برابر نور خورشید نیز می شود)
فنی تولید
 • روش تولید: پالتروژن
 • الیاف: شیشه نوع E (درصد الیاف به طور تقریبی: 65 درصد)
 •  رزین: پلی استر ایزوفتالیک مقاوم در برابر نور خورشید Anti UV (تولید با رزین وینیل استر نیز مقدور می باشد که قیمت 1 متر آن در حدود دو برابر جدول فوق است و بنا به سفارش، تولید می گردد)
 • در پروسه تولید، مواد خودخاموش شونده جهت افزایش مقاومت در برابر آتش افزوده می شود ولی جهت مقاومت های بالا در برابر آتش، امکان تولید سفارشی با رزین های مخصوص ضد آتش نیز امکان پذیر است.