مفتول کامپوزیتی FRP

مفتول کامپوزیتی یا همان عنصر مقاوم کامپوزیتی دارای سطح مقطع توپر دایره ای با قطر کم (کمتر از 5 میلی متر) می باشد که در اصطلاح عامیانه با نام های مفتول فایبر گلاس، مفتول FRP، مفتول GRP و یا مفتول GFRP شناخته می شود. (توضیح انواع مخفف های صنعت کامپوزیت در مقاله کامپوزیت چیست و انواع آن ذکر شده است)
نکته مهم: مفتول های کامپوزیتی دارای قطری کمتر از 5 میلی متر می باشند و در حین تولید به صورت ممتد و پیچیده شده دور قرقره تولید می شوند اما میلگردهای کامپوزیتی با قطر 5 میلی متر و بالاتر قابل تولید و تحویل به صورت شاخه ای می باشند. (طول شاخه ها حداکثر 15 متر می باشد که با توجه به نیاز مشتری در طول های کوتاه تر درخواستی نیز تحویل می شود) جهت مشاهده محصول میلگرد های کامپوزیتی با قطر بیشتر از 5 میلی متر کلیک نمایید. (میلگرد ساده  و  میلگرد آجدار)
مفتول کامپوزیتی دارای مزیت های فراوانی می باشد، میلگرد کامپوزیتی علاوه بر استحکام بسیار بالا، وزن پایینی (یک چهارم فلزات) دارند. همچنین این محصول در برابر خوردگی و نیز مواد شیمیایی مقاوم است و از لحاط الکتریکی عایق جریان می باشد.
کاربری
اصلی مفتول کامپوزیتی در تولید فیبرهای نوری می باشد که به عنوان مغزی فیبرهای نوری مورد استفاده قرار می گیرد.
روش تولید مفتول کامپوزیتی پالتروژن می باشد و جهت تولید آن از الیاف شیشه و رزین وینیل استر استفاده شده است.

ارزیابی کمی و کیفی مواد اولیه جهت تولید، پروسه تولید، کنترل کیفی محصول تولید شده و نیز خواص محصول کامپوزیت نهایی منطبق یا استاندارد جامع محصولات پالتروژن EN 13706 (تدوین شده توسط کمیته استاندارد اتحادیه اروپا) تحت بررسی قرار می گیرد و کیفیت ایده ال محصولات تحویلی با استناد به استاندارد های مرجع تحت ضمانت گروه عصر کامپوزیت می باشد.
توجه: جهت بررسی خواص مکانیکی مفتول های کامپوزیتی تولید شده به روش پالتروژن استانداردهای مجزایی تعریف شده است. (ASTM 3916:استخکام کششی   و   ASTM 4476:استحکام خمشی   و   ASTM 4475 – ASTM 3914:استحکام برشی)

جهت آشنایی کامل با محصولات کامپوزیتی، مواد اولیه، روش تولید، دستورالعمل های کارگاهی جهت استفاده، خواص محصولات نهایی تولید شده و… مطالعه مطالب کاربردی و آموزشی پیشنهاد می گردد.

جهت سفارش مفتول کامپوزیتی لطفا بعد از مشخص نمودن سایز مورد نیاز از جدول زیر و مطالعه توضیحات جدول، درخواست استعلام (صدور پیش فاکتور) ثبت نمایید تا کارشناسان شرکت در اسرع وقت نسبت به پیگیری درخواست شما اقدام نمایند. در صورت عدم وجود سایز مورد نیاز خود در جدول زیر، جهت تولید سفارشی مفتول کامپوزیتی در ابعاد خاص،  لطفا نقشه محصول مورد نظر به همراه جزییات را در فرم درخواست استعلام وارد نمایید تا کارشناسان شرکت پس از بررسی با شما تماس حاصل نمایند.

جدول قیمت مفتول کامپوزیتی

تاریخ آخرین به روز رسانی 1402/03/18

توضیحات مرتبط با جدول

طول و زمان تحویل
 • ارسال سفارش ها به صورت پیچیده شده دور قرقره (25 کیلیومتری و 50 کیلومتری) و یا برش شده به صورت شاخه ای در طول های مورد درخواست امکان پذیر است.
 • حداقل سفارش طول 1000 متر می باشد.
 • در صورت موجود بودن در انبار، سفارش ها در زمان تقریبی 5 روز کاری تحویل می گردد.
 • در صورت عدم موجودی در انبار، احتیاج به تولید می باشد که حداقل میزان سفارش جهت تولید هر سایز 25.000 متر طول می باشد. (زمان تحویل جهت تولید با توجه به ظرفیت تولید، در پیش فاکتور مشخص می گردد)
قیمت
 • قیمت های ذکر شده در جدول دقیق نمی باشد و قیمت دقیق و قابل استناد، پس از استعلام و مشخص شدن طول برش و تعداد در پیش فاکتور مشخص می گردد.
 • در سفارش های با متراژهای قابل تولید (سفارش های بیشتر)، اعداد موجود در جدول شامل تخفیف و تعدیل می شود
 • نحوه پرداخت، نحوه ارسال بار و محل تحویل بار در پیش فاکتور مشخص می شود. (امکان ارسال بار با توجه به محل تحویل بار، به صورت دربستی، اتوبوس و یا باربری مقدور می باشد)
رنگ
 • محصل مورد نظر دارای رنگ سفید متمایل به شیری می باشد.
 • امکان اعمال رنگ های پوششی سطحی با رال رنگ مورد نظر مشتری بر روی سطح قطعات بعد از تولید نیز می باشد (این رنگ های پوششی مختص استفاده قطعات کامپوزیتی می باشد و چسبندگی کاملی با سطح دارد و استفاده از آن در محیط های فضای باز علاوه بر زیبایی سطحی باعث افزایش مقاومت در برابر نور خورشید می شود)
فنی تولید
 • روش تولید پالتروژن می باشد
 • الیاف: شیشه (درصد الیاف به طور تقریبی 80 درصد)
 • نوع رزین: وینیل استر