بست گریتینگ

بست گریتینگ

جهت نصب انواع گریتینگ کامپوزیتی بر روی سطوح مختلف فلزی و بتن احتیاج به بست گریتینگ (کلمپ گریتینگ) می باشد. این محصول در اشکال مختلف (بست M شکل، بست L شکل، بست C شکل) و دو جنس مختلف بست استنلس استیل گریتینگ و بست گالوانیزه گریتینگ موجود می باشد.

روش نصب گریتینگ

جهت نصب انواع گریتینگ های کامپوزیتی (گریتینگ مولد FRP/GRP  و گریتینگ پالترود) سه روش زیر امکان پذیر می باشد:

1– قرار دادن گریتینگ فایبرگلاس بر روی سطح (ساپورت) و ثابت نمودن گریتینگ FRP به کف با بست های مخصوص گریتینگ کامپوزیتی

* یکی از مشکلات این روش پاگیر شدن گریتینگ پلاستیکی بدلیل ارتفاع مازاد گریتینگ GRP در هنگام عبور و مرور می باشد.

2– اتصال نبشی (کامپوزیتی و یا فلزی) به دیواره داخلی کانال بتنی با استفاد از انکربولت (رول بولت) و یا پیچ و مهره نبشی کامپوزیتی بر روی ساپورت فلزی و قرارگیری گریتیتگ پلیمری بر روی نبشی پلاستیکی و اتصال گریتینگ کامپوزیتی به آن با بست های مخصوص گریتینگ

*در صورتی که عرض داخلی کانال کم باشد، سوراخکاری با دریل درون کانال دچار محدودیت می گردد و همچنین در صورت اعمال بار زیاد بر روی گریتینگ فایبرگلاس، امکان شکست از محل تلاقی نبشی به دیواره کناری نیز می باشد.

توجه: نبشی فایبرگلاس 10*75*75 میلی متر (برای بار های انسان رو) و یا نبشی کامپوزیتی 10*100*100 میلی متر (بارهای ماشین رو) جهت استفاده در این روش پیشنهاد می گردد.
با توجه به ضعف نبشی FRP به نسبت کف بتنی، جهت تعدد سوراخکاری نبشی پلیمری و اتصال گریتینگ فایرگلاس به نسبت کف بتنی می بایست دقت نمود.

3– این روش بهترین راهکار جهت نصب گریتینگ کامپوزیتی می باشد که جهت انجام آن دو مسیر زیر پیشنهاد می گردد:

الف) در حین انجام امور عمرانی و بتن ریزی، با قالب نشمینگاه گریتینگ در بتن تعبیه شود.

ب) با استفاده از نبشی کامپوزیتی (ارتفاع 25 یا 30 یا 38 یا 50 میلی متر) نشیمنگاه گریتینگ بر روی سطح نصب گردد. (روش نصب نبشی پلاستیکی به بتن با انکر بولت (رول بولت) و با حبس نبشی کامپوزیتی در بتن در حین کار عمرانی می باشد)

انواع بست گریتینگ

جهت نصب گریتینگ های کامپوزیتی 4 نوع بست گریتینگ مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه توضیح داده می شود:

نوع 1: بست گریتینگ M شکل

این نوع گیره (بست گریتینگ) متداول ترین بست جهت نصب گریتینگ های کامپوزیتی (مولد و پالترود) به کف ( نشیمنگاه) می باشد و این گیره ها قابلیت نگه‌داری عالی را فراهم می‌کند و مانع چرخش گریتینگ ها بعد از نصب می شود.

نوع 2: بست گریتینگ L شکل

از لحاظ کاربری همانند کلمپ گریتینگ M شکل می باشد با این تفاوت که این نوع بست ها صرفا در انتهای پنل گریتینگ قرار می گیرد و از کناره ها جهت مهار گریتینگ کامپوزیتی استفاده می شود.

نوع 3: بست گریتینگ C شکل (این نوع بست، به نام بست گریتینگ G شکل نیز معرفی می شود)

این نوع بست گریتینگ کامپوزیتی جهت نگه داشتن دو گریتینگ کنار هم مورد استفاده قرار می گیرد.

نوع 4:  بست گریتینگ واشری

این نوع clamp گریتینگ بیشتر برای گریتینگ های پوشش دار مورد استفاده قرار می گیرد. در ضمن طول پیچ باید با ارتفاع گریتینگ کامپوزیتی مطابقت داشته باشد.

قیمت بست گریتینگ

قیمت کلمپ گریتینگ با توجه به ابعاد و نیز جنس متغیر می باشد. بست استنلس استیل گریتینگ قیمت بالاتری از بست گالوانیزه گریتینگ دارد.

جنس بست گریتینگ کامپوزیتی

جنس بست های گریتینگ (کلمپ گریتینگ) موجود از نوع بست گریتینگ استنلس استیل و یا بست گریتینگ گالوانیزه می باشد.

بست گالوانیزه گریتینگ

کلمپ (clamp) گالوانیزه گریتینگ انتخاب ایده الی برای کاربری های عمومی بست گریتینگ می باشد. این نوع بست گریتینگ در محیط های معمول خشک و مرطوب انتخاب مناسبی جهت نصب انواع گریتینگ می باشد.

بست استنلس استیل گریتینگ

کلمپ گریتینگ استنلس استیل با توجه به خواص عالی در برابرخوردگی، برای استفاده در شرایط شدید خورندگی پیشنهاد می شود. این نوع بست گریتینگ در دراز مدت در محیط های شیمیایی دچار مشکل نمی شود. قیمت بست استنلس استیل گریتینگ با توجه به مزایای منحصربفرد خود از سایر جنس های کلمپ گریتینگ بالاتر می باشد.

فروش بست گریتینگ

در جداول پایین صفحه، قیمت و مشخصات انواع بست های گریتینگ ذکر شده است.

جهت سفارش، درخواست استعلام (صدور پیش فاکتور) ثبت نمایید تا کارشناسان شرکت در اسرع وقت نسبت به پیگیری درخواست شما اقدام نمایند.

ابعاد بست گریتینگ

انواع بست گریتینگ در ابعاد مختلف، جهت نصب انواع گریتینگ های ارتفاع 25، 30، 38 و 50 میلی متر موجود می باشد که تحویل آن در اسرع وقت امکان پذیر است که جهت خرید بست گریتینگ و اطلاع از قیمت کلمپ گریتینگ با ما تماس بگیرید.

فاصله میان بست های گریتینگ کامپوزیتی

حداکثر فاصله مجاز میان بست های گریتینگ کامپوزیتی 122 سانتی متر می باشد که این عدد یا توجه به میزان بارگذاری و یا جایگاه محل نصب گریتینگ فایبرگلاس می بایست اعداد کمتری باشد.

فاصله میان بست های گریتینگ کامپوزیتی

جهت آشنایی کامل با محصولات کامپوزیتی، مواد اولیه، روش تولید، دستورالعمل های کارگاهی جهت استفاده، خواص محصولات نهایی تولید شده و… مطالعه مطالب کاربردی و آموزشی پیشنهاد می گردد.

کلمپ-ام-شکل

جدول قیمت بست گریتینگ M شکل

کد M Clipsابعادجنسقیمت 1 عدد (تومان)
MC1مطابق تصویرگالوانیزهتماس بگیرید
MC2مطابق تصویراستنلس استیلتماس بگیرید


جدول قیمت بست گریتینگ L شکل

کد L Clipsابعادجنسقیمت 1 عدد (تومان)
LC1مطابق تصویرگالوانیزهتماس بگیرید
LC2مطابق تصویراستنلس استیلتماس بگیرید


کلمپ-جی-شکل

جدول قیمت بست گریتینگ C شکل

کد C Clipsابعادجنسقیمت 1 عدد (تومان)
CC1مطابق تصویرگالوانیزهتماس بگیرید
CC2مطابق تصویراستنلس استیلتماس بگیرید