تیرک چادر فایبرگلاس

میله چادر فایبرگلاس

میله چادر فایبرگلاس (Fiberglass Tent Pole) از لوله های توخالی فایبرگلاس (لوله کامپوزیتی)، کش الاستیک، غلاف های فلزی انتهایی تشکیل شده است. قطعات فلزی آبکاری شده روی یک سر لوله توخالی فایبر گلاس چسبانده می شوند و کش های الاستیک از تمام میله های توخالی فایبرگلاس عبور می کند. میله چادر یکی از اجزای اصلی در ساخت چادر مسافرتی می باشد.

کاربرد اصلی تیرک چادر پالترود پشتیبانی از چادر به عنوان یک پناهگاه باد است، بنابراین میله باید در شرایط سخت، تحمل تنش بالایی داشته باشد و دچار شکست نشود.

تیرک عصایی چادر

ویژگی های میله چادر فایبرگلاس

تیرک عصایی چادر کوهنوردی از جنس فایبرگلاس دارای مزایای فراوانی می باشد که در ادامه شرح داده می شود:

 • چگالی کم و وزن سبک تیرک چادر کامپوزیتی (تنها 70٪ وزن آلومینیوم)
 • استحکام و مدول بالا تیرک فایبر چادر
 • دمای نگهداری و حمل و نقل: -40 ° C تا ~ + 80 ° C
 • مونتاژ آسان و قیمت مناسب میله فایبرگلاس از مزیت های مهم این محصول می باشد.
 • میله های چادر فایبرگلاس انعطاف پذیر می باشند.
 • میله فایبر گلاس چادر دارای ثبات ابعادی می باشد.
 • میله فایبرگلاس در دراز مدت دچار مشکل نمی شود و عمر طولانی دارد و دارای هزینه تعمیر و نگه داری نمی باشد.
 • میله فایبر گلاس گرد جامد FRP عملکرد عایق الکتریکی بالایی دارد و در هنگام صاعقه بدلیل عایق بودن، ایمن است فایبرگلاس رسانای الکتریکی نیست، بنابراین هیچ خطری وجود ندارد که تیرهای چادر شما رعد و برق را جذب کند.
 • تیرک چادر مسافرتی فایبرگلاس برابر خوردگی کاملا مقاوم می باشد و در هر شرایط آب و هوایی مقاوم است.
 • میله چادر هلال احمر فایبرگلاس انبساط حرارتی کمی دارد و در هنگام تابش شدید نور آفتاب داغ نمی شود.
 • بدون جرقه الکترومغناطیسی و الکتریکی که جهت میله های چادر هلال احمر مورد استفاده قرار می گیرد.
 • شاخه تیرک عصایی چادر فایبرگلاس سطح زیبا، تنوع رنگ، و براقیت دارد.
 • شکل دهی عالی و اندازه های پایدار از دیگر مزیت های اسکلت چادر مسافرتی فایبر گلاس می باشد.
 • تیرک چادر مسافرتی فایبرگلاس قابلیت طراحی سفارشی را دارد.

سایز لوله تیرک فایبر چادر

جهت تولید و مونتاژ تیرک عصایی چادر کوهنوردی از جنس فایبرگلاس، از لوله های کامپوزیتی با قطر های مختلف استفاده می شود که در ادامه لیست مهمترین سایز لوله جهت تهیه اسکلت چادر مسافرتی ذکر شده است:

سایز تیرک چادر فایبرگلاس

رنگ میله چادر مسافرتی

تولید میله فایبرگلاس در رنگ های مختلف امکان پذیر می باشد که متداول ترین رنگ تیرک چادر، سیاه، زرد، قرمز، سبز می باشد.

روش تولید میله چادر فایبرگلاس

روش تولید میله چادر تاشو، پالتروژن می باشد و میله های فایبرگلاس از رزین پلی استر و الیاف شیشه تولید شده اند. بعد از تولید، میلگردهای فایبرگلاس به صورت دستی مونتاژ می شود.

میله چادر فایبرگلاس

طول استاندارد میله تلسکوپی چادر

طول کل 2 الی 7 متر می باشد که از  4 الی  15 بخش تشکیل می شود.

میله فایبرگلاس چادر

ساخت تیرک چادر

تولید تیرک چادر عصایی با دستگاه مکانیزه و با حداقل دخالت نیروی انسانی انجام می گیرد. ساخت تیرک چادر کوهنوردی شامل تولید لوله و غلاف فلزی انتهای و مونتاژ آن برای اولین بار تماما در ایران انجام می شود و این محصول از لحاظ کیفی قابل رقابت با میله چادرمسافرتی خارجی می باشد.

تعمیر تیرک چادر

میله فایبرگلاس چادراز الیاف شیشه و رزین پلی استر تهیه شده است و این میله های چادر فایبرگلاس با توجه به خواص بالا و انعطاف زیاد، به ندرت دچار مشکل می گردد ولی در صورت شکست امکان تعمیر با روش دستی هند لی آپ می باشد که با توجه به قیمت پایین تیرک یدکی چادر، تعمیر آن اقتصادی نمی باشد و در صورت بروز مشکل، تامین میله ‌یدکی تیرک عصایی فایبر گلاس آسان تر و اقتصادی تر از تعمیر می باشد.

میله چادر فایبرگلاسقیمت میله چادر مسافرتی

قیمت تیرک چادر فایبرگلاس وابسته به طول میله فایبرگلاس چادر و نیز قطر لوله فایبرگلاس متغیر می باشد، با توجه به تولید و مونتاژ تیرک چادر مسافرتی در ایران، در صورت سفارش تعداد بالای تیرک چادر مسافرتی مدل فایبرگلاس، امکان تعدیل قیمت بیشتر این محصول نیز می باشد. لازم به ذکر می باشد که قیمت میله فایبرگلاس با دارا بودن خواص ایده ال تر به نسبت تیرک آلومینیومی چادر اقتصادی تر می باشد.

تیرک چادرکاربرد میله فایبر گلاس چادر

چادر فضای باز، چادر کمپینگ، تیرک چادر، میله چادر هلال احمر، میله چادر مسافرتی، میله چادر عشایری، میله چادر برزنتی، میله تلسکوپی چادر، تیرک چادر عصایی، تیرک چادر کوهنوردی، تیرک یدکی، تکیه گاه های گلخانه، تیرهای پشه بند، تیرهای بند، فاضلاب و غیره

 میله چادر تاشواستاندارد تیرک فایبر گلاس چادر

ارزیابی کمی و کیفی مواد اولیه جهت تولید تیرک چادر مسافرتی مدل فایبرگلاس، پروسه تولید، کنترل کیفی محصول تولید شده میله چادر کوهنوردی و نیز خواص محصول لوله فایبرگلاس منطبق یا استاندارد جامع محصولات پالتروژن EN 13706 (تدوین شده توسط کمیته استاندارد اتحادیه اروپا) تحت بررسی قرار می گیرد و کیفیت ایده ال محصولات تیرک فایبر چادر با استناد به استاندارد های مرجع تحت ضمانت گروه عصر کامپوزیت می باشد.

مقایسه میله فایبر گلاس با میله چادر آلومینیومی

دو نوع میله چادر پرطرفدار، میله چادر فایبرگلاس و میله آلومینیومی در بازار وجود دارد. در انتخاب تیرک چادر مناسب باید با خواص آنها آشنا شویم. میله چادر فایبرگلاس سبک تر است اما عملکرد بهتری دارد و نسبت به مواد آلومینیومی ارزان تر است. می توان آن را در هر زمان تا کرد و حمل آن راحت تر است.

میله های چادر فایبرگلاس در واقع از نظر استحکام کششی قوی تر از تیرهای چادر آلومینیومی هستند.

از نظر خورندگی در تیرهای چادر، فایبرگلاس نسبت به آلومینیوم برتری دارد.

با این حال، استحکام آلومینیوم برای توجیه استفاده از آن در ماه های گرم تابستان به دلیل خواص فلزی آن، که به آن اجازه می دهد تا به سرعت گرم شود، کافی نیست.

بنابراین، در حالی که هر دو ماده می توانند در برابر باران و باد مقاومت کنند، کم و بیش، فایبرگلاس انتخاب بهتری برای کسانی است که نمی خواهند چادرشان در شرایط گرم به اجاق تبدیل شود، زیرا در برابر گرما و آفتاب بسیار فایبرگلای مقاوم تر است.

آلومینیوم و فایبرگلاس تنها گزینه های قابل اعتماد در مورد ساخت چادر هستند. میله های آلومینیومی برای چادرهای بزرگ و گران قیمت ایده آل هستند در حالی که میله های فایبرگلاس معمولاً برای ساخت چادرهای کوچک و کم هزینه  استفاده می شوند.

خرید تیرک چادر فایبرگلاس

جهت خرید میله تلسکوپی چادر لطفا بعد از مشخص نمودن سایز مورد نیاز، درخواست استعلام (صدور پیش فاکتور) ثبت نمایید تا کارشناسان شرکت در اسرع وقت نسبت به پیگیری درخواست و فروش میله چادر تاشو اقدام نمایند.

جهت آشنایی کامل با محصولات کامپوزیتی، مواد اولیه، روش تولید، دستورالعمل های کارگاهی جهت استفاده، خواص محصولات نهایی تولید شده و… مطالعه مطالب کاربردی و آموزشی پیشنهاد می گردد.