ورق فایبرگلاس موج دار

ورق فایبرگلاس موج دار

ورق فایبرگلاس موج دار یا ورق فایبرگلاس سینوسی به صفحاتی گفته می شود که از ترکیب رزین پلی استر و الیاف شیشه تشکیل شده است و دارای سطح موجدار می باشد که در اصطلاح عامیانه با نام های ورق فایبر گلاس، ورق FRP، ورق GRP، ورق GFRP، ورق کامپوزیت فاییرگلاس، ورق پلیمری، ورق پلاستیکی، ایرانیت فایبرگلاس، ایرانیت مدل فایبر، ورق دیوار پوش فایبرگلاس و… شناخته می شود. (توضیح انواع مخفف های صنعت کامپوزیت در مقاله کامپوزیت چیست و انواع آن ذکر شده است)

انواع ورق فایبرگلاس

جهت تقسیم بندی انواع ورق های فایبرگلاس دسته بندی های مختلفی موجود می باشد که در ادامه انواع روش های دسته بندی ورق فایبرگلاس ذکر می گردد:

الف) انواع ورق فایبرگلاس با توجه به شکل سطح مقطع ورق فایبرگلاس

 1. ورق فایبرگلاس موج دار (ورق فایبرگلاس سینوسی)
 2. ورق فایبر گلاس صاف
 3. ورق فایبرگلاس ذوزنقه ای با ورق فایبرگلاس شادولاین

ب) انواع ورق فایبرگلاس با توجه به طرح سطح و عبور نور

 1. ورق فایبرگلاس رنگی (ورق فایبرگلاس مات)
 2.  ورق فایبرگلاس شفاف
 3.  ورق فایبرگلاس طرحدار

ج) انواع ورق فایبرگلاس با توجه به روش تولید

 1. ورق فایبرگلاس تولید شده با روش Hand layup (لایه گذاری دستی)
 2. ورق فایبرگلاس تولید شده با روش پالتروژن
 3. ورق فایبرگلاس تولید شده با روش قالبگیری فشاری (SMS)
 4. ورق فایبرگلاس تولید شده با روش  تولید continuous lamination

جهت مطالعه انواع روش های تولید ورق فایبر گلاس لطفا کلیک نمایید.

مزایای ورق فایبرگلاس

مزایای ورق فایبرگلاس در مقایسه با ایرانیت گالوانیزه و یا فلز فراوان می باشد و ورق های فایبر گلاس دارای مزیت های فراوان شیمیایی و مکانیکی می باشد که پتانسیل بالایی را دارد. ورق ایرانیت فایبرگلاس علاوه بر استحکام بالا، وزن پایینی (یک چهارم فلزات) دارد. همچنین ایرانیت پلاستیکی در برابر خوردگی (زنگ زدگی)، مواد شیمیایی و نور فرابنفش (UV) مقاوم است و از لحاظ الکتریکی عایق جریان می باشد جهت مطالعه مقاومت شیمیایی محصولات کامپوزیتی لطفا کلیک نمایید. مونتاژ و نصب آسان از دیگر مزیت های این محصول تکنولوژی بالا به حساب می آید که با تنوع رنگ ظاهری مناسب به محیط اطراف می دهد. ورق ایرانیت فایبرگلاس FRP در مواجهه با آتش نیز خود خاموش شونده می باشد. ورق کامپوزیت فایبرگلاس در هر نوع شرایط آب و هوایی قابل استفاده است و همچنین با توجه به جنس مواد، از لحاظ سرقت و دزدی ایمن می باشد. ورق فایبرگلاس بدلیل عدم رشد جلبک و رشد باکتری ها قابلیت کاربری بهداشتی را نیز دارد و بدلیل ضریب هدایت حرارتی پایین در هنگام تابش آفتاب گرم نمی شود.

وزن ورق فایبرگلاس

ایرانیت فایبرگلاس از لایه های الیاف شیشه تشکیل می شود و وزن ورق فایبرگلاس نهایی و نیز ضخامت آن وابسته به میزان وزن الیاف شیشه تشکیل دهنده می باشد که در جدول زیر ضخامت انواع ورق های فایبرگلاس و وزن ورق کامپوزیت فایبرگلاس ذکر شده است.

محاسبات ورق فایبرگلاس

انواع گرماژ ورق های فایبرگلاس پلی استر متداول بازار

انواع گرماژ ورق های فایبرگلاس پلی استر متداول بازار به شرح زیر می باشد:

ورق فایبرگلاس موج دار 300 گرمی

جهت تولید ورق ایرانیت فایبرگلاس 300 گرمی، صرفا یک لایه الیاف شیشه 300 گرمی استفاد شده است که در نهایت جهت تولید آن در حدود 525 گرم رزین نیز استفاده می گردد و وزن 1 مترمربع ورق فایبرگلاس در حدود 825 گرم خواهد بود و همچنین ضخامت این ورق در حدود 0.5 الی 0.6 میلی متر می باشد.

ورق فایبرگلاس موج دار 450 گرمی

جهت تولید ورق ایرانیت فایبرگلاس 450 گرمی، صرفا یک لایه الیاف شیشه 450 گرمی استفاد شده است که در نهایت جهت تولید آن در حدود 788 گرم رزین نیز استفاده می گردد و وزن 1 مترمربع ورق فایبرگلاس در حدود 1238 گرم خواهد بود و همچنین ضخامت این ورق در حدود 0.8 الی 1 میلی متر می باشد.

ورق فایبرگلاس موج دار 600 گرمی

جهت تولید ورق ایرانیت فایبرگلاس 600 گرمی، دو لایه الیاف شیشه 300 گرمی استفاد شده است که در نهایت جهت تولید آن در حدود 1050 گرم رزین نیز استفاده می گردد و وزن 1 مترمربع ورق فایبرگلاس در حدود 1650 گرم خواهد بود و همچنین ضخامت این ورق در حدود 1 الی 1.2 میلی متر می باشد.

ورق فایبرگلاس موج دار 900 گرمی

جهت تولید ورق ایرانیت فایبرگلاس 900 گرمی، دو لایه الیاف شیشه 450 گرمی استفاد شده است که در نهایت جهت تولید آن در حدود 1570 گرم رزین نیز استفاده می گردد و وزن 1 مترمربع ورق فایبرگلاس در حدود 2470 گرم خواهد بود و همچنین ضخامت این ورق در حدود 1.5 الی 1.7 میلی متر می باشد.

ورق فایبرگلاس موج دار 1200 گرمی

جهت تولید ورق ایرانیت فایبرگلاس 1200 گرمی، دو لایه الیاف شیشه 450 گرمی به همراه یک لایه الیاف شیشه 300 گرمی استفاد شده است که در نهایت جهت تولید آن در حدود 2100 گرم رزین نیز استفاده می گردد و وزن 1 مترمربع ورق فایبرگلاس در حدود 3300 گرم خواهد بود و همچنین ضخامت این ورق در حدود 2 الی 2.3 میلی متر می باشد.

تولید ایرانیت فایبرگلاس

روش های ساخت متنوعی جهت تولید ورق های فایبرگلاس موجود می باشد که با توجه به نوع کاربری ورق فایبرگلاس و کیفیت مد نظر کارفرما، امکان استفاده از هر نوع روش جهت تولید ورق فایبرگلاس میسر می باشد. متداول ترین روش تولید جهت ساخت ورق فایبرگلاس روش تولید Hand lay-up با همان روش لایه گذاری دستی می باشد که با استفاده از ژل کت، رزین، الیاف امکان ساخت ورق های متنوع فایبرگلاس در ابعاد و ضخامت های متنوع می باشد. در این روش تولید، مهارت و دقت نیروی کار جهت دستیابی به کیفیت بالا حائز اهمیت می باشد و دستیابی به کیفیت بالای ورق کامپوزیت فایبرگلاس در صورت مهارت نیروی کار در این روش امکان پذیر است. یکی از مهمترین مزیت های روش تولید ورق فایبرگلاس در روش تولید هندلی آپ، استفاده از ژل کت و تاپ کت در بیرونی ترین سطح ورق می باشد که امکان دستیابی به ویژگی های خاص سطحی و افزایش طول عمر ورق را در این روش امکان پذیر می نماید.

لایه گذاری دستی

تولید ورق فایبرگلاس با روش continuous lamination (لایه گذاری ممتد) نیز امکان پذیر می باشد که در این روش با استفاده از تسمه نقاله هایی، لایه گذاری الیاف به صورت ممتد و پیوسته انجام می گیرد و تولید ایرانیت پلاستیکی در این روش با سرعت به نسبت بالاتری انجام می گیرد.

روش دیگر، جهت تولید ورق فایبرگلاس روش تولید پالتروژن می باشد که در این روش با حداقل دخالت نیروی انسانی و با استفاده از ماشین آلات مخصوص، امکان تولید ورق پیوسته در ابعاد خاص می باشد. کیفیت بالا و یکنواختی در تولید ایرانیت فایبرگلاس از ویژگی های این روش می باشد ولی در روش پالتروژن بدلیل محدودیت های تولید امکان تولید ورق فایبرگلاس در ضخامت های کمتر از 2.5 میلی متر مقدور نمی باشد. جهت تولید ورق ایرانیت فایبرگلاس امکان استفاده از روش قالگیری فشاری نیز مقدور می باشد ولی بدلیل محدویت های ساخت قالب، ابعاد ورق های تولید شده در این روش در حدود 1 متر در 1 متر می باشد.

قیمت ورق فایبرگلاس

قیمت ورق ایرانیت فایبرگلاس وابسته به طرح ورق فایبرگلاس، مواد اولیه ورق ایرانیت فایبرگلاس، ضخامت ورق ایرانیت فایبرگلاس، ابعاد ورق کامپوزیت فایبرگلاس و تعداد ورق مورد نیاز متغیر می باشد. محاسبه قیمت ورق کامپوزیتی نیز با توجه به قیمت هر متر مربع ورق فایبرگلاس و یا یک شیت کامل ورق فایبر امکان پذیر می باشد.

توجه مهم: جهت تصمیم گیری مبنی بر خرید ورق فایبرگلاس، مبنای قیمت ورق فایبرگلاس به تنهایی جهت معیار خرید اشتباه می باشد. چه بسا می توان با افزودن انواع فیلرها در حین تولید ورق فایبرگلاس، قیمت محصول را پایین آورد ولی متاسفانه این چنین ورق هایی در کوتاه مدت بر اثر اعمال حداقل تنش دچار مشکل می گردد. مجموعه عصر کامپوزیت با حساسیت فراوان نسبت به تولید ورق فایبرگلاس، تضمین عدم استفاده از هیچ گونه مواد افزودنی بی کیفیت در حین تولید ورق فایبرگلاس را به شما می دهد و محصولات ورق فایبرگلاس از لحاظ کیفیت تحت ضمانت گروه علمی و فنی عصر کامپوزیت می باشد.

مشخصات ورق کامپوزیت فایبرگلاس 

ورق های فایبرگلاس با توجه به خواص ایده ال خود امکان جایگزینی ورق های های فلزی و استنلس استیل را دارد، استحکام ورق های  فایبرگلاس با توجه به وزن کمتر از نوع ورق فلزی، عدد بالاتری می باشد. جهت مطالعه اطلاعات فنی ایرانیت فایبرگلاس لطفا روی خواص ورق های فایبرگلاس کلیک نمایید.

ورق شفاف فایبرگلاس

بنا به درخواست مشتری امکان تولید ورق شفاف فایبرگلاس جهت پوشش سقف سازه های مختلف از جمله سوله، گلخانه، انبار و..می باشد. پوشش سقف فایبرگلاس به نسبت نمونه های پلی کربنات، خواص مکانیکی بالاتری دارد و برخلاف نمونه های پلی کربنات در دراز مدت و براثر قرارگیری در نورآفتاب دچار هیچ مشکلی نمی شود. ورق ایرانیت فایبرگلاس شفاف بهترین انتخاب جهت پوشش انواع سازه های مختلف می باشد.

ورق فایبرگلاس برای سقف

ورق فایبر گلاس رنگی

با استفاده از افزودن خمیر رنگ های مختلف مقاوم به نور UV در حین پروسه تولید، امکان تولید ورق فایبرگلاس رنگی در شیدهای مختلف می باشد. این ورق های فایبرگلاس با دارا بودن خواص کیفی ایده ال ظاهر مناسبی به محیط های اطراف می دهد و جهت انواع ورق دیوارپوش فایبرگلاس، بدنه کولینگ تاور و… قابل استفاده است.

ورق فایبرگلاس صاف رنگی

ورق فایبرگلاس طرح دار

بنا به درخواست مشتری امکان افزودن طرح های مختلف همانند طرح چوب، گل و… به پوشش سطحی ورق های فایبرگلاس می باشد. ورق فایبرگلاس طرح دار در کاربری های مختلف جهت زیبایی، امکان استفاده در سقف، دیوارپوش و انواع کاربری های دیگر را دارد.

ورق فایبرگلاس طرح چوب

کاربرد ایرانیت فایبرگلاس

ورق های فایبرگلاس جهت کاربری های متعددی از جمله پوشش سقف، ورق دیوارپوش، سایه بان، دیواره کولینگ تاور، گلخانه و… قابل استفاده می باشد.

جهت مطالعه کامل انواع کاربرد ورق فایبرگلاس لطفا روی کاربرد ورق فایبرگلاس کلیک نمایید..

فروش ورق فایبرگلاس

جهت فروش ورق فایبرگلاس موج دار لطفا بعد از مشخص نمودن ابعاد، ضخامت، تعداد ورق فایبرگلاس تخت مورد نیاز، درخواست استعلام (صدور پیش فاکتور) ثبت نمایید تا کارشناسان شرکت در اسرع وقت نسبت به پیگیری درخواست شما اقدام نمایند.
توجه مهم: امکان برش و فروش ورق فایبرگلاس موجدار، فروش ورق فایبرگلاس صاف و فروش ورق فایبرگلاس ذوزنقه ای، خارج از ابعاد جدول زیر و به صورت سفارشی در هر ابعادی مقدور می باشد. لطفا ابعاد ورق فایبرگلاس مورد نیاز و یا نقشه سطح مورد نظر را هنگام ارائه درخواست در فرم استعلام در قسمت فروش ورق فایبرگلاس وارد نمایید.

توجه مهم: ارسال ورق ها به صورت رول و یا به صورت شیت امکان پذیر می باشد و بعد از خرید ورق فایبر گلاس ارسال ورق ها در اسرع وقت امکان پذیر می باشد.

شما مصرف کنندگان محترم ورق فایبرگلاس، میتوانید ورق فایبرگلاس پلاستیکی در سایزها و ابعاد مختلف با مناسب ترین قیمت و کیفیت ایده ال را در هر کجای ایران در اسرع وقت از مجموعه عصر کامپوزیت تحویل نمایید. ضمانت کیفی انواع ورق های فایبرگلاس به عهده مجموعه عصر کامپوزیت می باشد و این مجموعه با تسلط کامل به علم تولید و ارزیابی ورق های فایبرگلاس،  تحویل ورق با کیفیت فایبرگلاس با قیمت مناسب را برای شما مهیا می نماید

استاندارد ورق های فایبرگلاس

ارزیابی کمی و کیفی مواد اولیه جهت تولید ورق های فایبرگلاس، پروسه تولید، کنترل کیفی محصول تولید شده و نیز خواص محصول منطبق با استاندارد ارزیابی ورق های فایبرگلاس کامپوزیتی تحت بررسی قرار می گیرد و کیفیت ایده ال محصولات تحویلی با استناد به استاندارد های مرجع تحت ضمانت گروه عصر کامپوزیت می باشد. استحکام ورق فایبرگلاس با توجه به وزن پایین این ورق ها به نسبت فلزی اعداد بالاتری می باشد. جهت مطالعه لیست کامل استاندارد های صنعت کامپوزیت لطفا کلیک نمایید.

ابعاد ورق فایبرگلاس

ضخامت و ابعاد ایرانیت پلاستیکی با توجه به درخواست مشتری و کارفرما متغیر می باشد. امکان تولید انواع نقشه های سطح مقطع ورق های فایبرگلاس می باشد.

نصب ورق  فایبرگلاس

برشکاری و سوراخکاری و نحوه نصب ابرانیت فایبرگلاس به آسانی قابل انجام می باشد و جهت آموزش کامل نحوه اصول کارگاهی کامپوزیت های پلیمری و اتصالات ورق های فایبرگلاس لطفا کلیک نماید

جهت آشنایی کامل با محصولات کامپوزیتی، مواد اولیه، روش تولید، دستورالعمل های کارگاهی جهت استفاده، خواص محصولات نهایی تولید شده و… مطالعه مطالب کاربردی و آموزشی پیشنهاد می گردد.

جدول قیمت ورق فایبرگلاس موجدار (سینوسی)

تاریخ آخرین به روز رسانی 1403/04/07

توضیحات مرتبط با جدول

ابعاد و زمان تحویل
 • سفارش ها با توجه به نیاز مشتری برش شده تحویل می گردد.
 • تحویل ورق های فایبرگلاس، خارج از اوزان جدول فوق و بنا به وزن و ضخامت درخواستی نیز مقدور می باشد.
 • تلورانس طول برش 4± میلی متر می باشد.
 • در صورت موجود بودن در انبار، سفارش ها در زمان تقریبی 5 روز کاری تحویل می گردد.
 • در صورت عدم موجودی در انبار، احتیاج به تولید جدید خواهد بود که زمان تحویل جهت تولید با توجه به ظرفیت تولید، در پیش فاکتور مشخص می گردد
قیمت
 • قیمت های ذکر شده در جدول دقیق نمی باشد و قیمت دقیق و قابل استناد، پس از استعلام و مشخص شدن ابعاد برش و تعداد در پیش فاکتور مشخص می گردد.
 • در سفارش ها با مساحت های بیشتر، اعداد موجود در جدول شامل تخفیف و تعدیل می شود.
 • نحوه پرداخت، نحوه ارسال بار و محل تحویل بار در پیش فاکتور مشخص می شود. (امکان ارسال بار با توجه به محل تحویل بار، به صورت دربستی، اتوبوس و یا باربری مقدور می باشد)
رنگ
 • در صورت وجود اقلام سفارشی در انبار، رنگ محصول منطبق با موجودی در پیش فاکتور ذکر می گردد. (در اکثر مواقع رنگ های موجود، سفید، کرم رنگ، آبی، زرد، طوسی می باشد)
 • در مورد سفارش ها با حجم بیشتر، رنگ هایی خارج از موارد روتین  به صورت اختصاصی نیز قابل تولید است.
 • رنگ های ذکر شده  به صورت خود رنگ می باشد و در حین پروسه تولید به محصول افزوده می شود.
 • اعمال رنگ های پوششی سطحی با رال رنگ مورد نظر مشتری، بر روی سطح قطعات نیز مقدور می باشد. (این رنگ های پوششی مختص کاربری در قطعات کامپوزیتی می باشد و چسبندگی کاملی با سطح دارد و استفاده از آن در محیط های فضای باز، علاوه بر زیبایی سطحی باعث افزایش مقاومت در برابر نور خورشید نیز می شود)
فنی تولید
 • روش تولید: Hand lay up
 • الیاف: شیشه نوع E (درصد الیاف به طور تقریبی: 35 درصد)
 •  رزین: پلی استر مقاوم در برابر نور خورشید Anti UV (تولید با رزین وینیل استر نیز مقدور می باشد که قیمت آن در حدود دو برابر جدول فوق است و بنا به سفارش، تولید می گردد)
 • مقادیر وزن های ذکر شده در جدول 5%± می باشد.
 • در پروسه تولید، مواد خودخاموش شونده جهت افزایش مقاومت در برابر آتش افزوده می شود ولی جهت مقاومت های بالا در برابر آتش، امکان تولید سفارشی با رزین های مخصوص ضد آتش نیز امکان پذیر است.