نبشی کامپوزیتی FRP

نبشی کامپوزیتی FRP

نبشی کامپوزیتی شامل دو ضلع عمود بر هم می باشد و از لحاظ ظاهری به صورت دو ضلع برابر و یا دو ضلع نابرابر قابل تقسیم است که در اصطلاح عامیانه با نام های نبشی فایبر گلاس، نبشی FRP، نبشی GRP و یا نبشی GFRP شناخته می شود.(توضیح انواع مخفف های صنعت کامپوزیت در مقاله کامپوزیت چیست و انواع آن ذکر شده است)

مزایای نبشی کامپوزیتی

مزایای کامپوزیت های پلیمری در مقایسه با متریال آهن، گالوانیزه و یا استنلس استیل فراوان می باشد و نبشی های کامپوزیتی دارای مزیت های فراوان شیمیایی و مکانیکی می باشد که پتانسیل جایگزینی نبشی های فلزی را دارد. نبشی فایبرگلاس علاوه بر استحکام بالا، وزن پایینی (یک چهارم فلزات) دارد. همچنین نبشی پلاستیکی در برابر خوردگی (زنگ زدگی)، مواد شیمیایی و نور فرابنفش (UV) مقاوم است و از لحاظ الکتریکی عایق جریان می باشد جهت مطالعه مقاومت شیمیایی محصولات کامپوزیتی لطفا کلیک نمایید. مونتاژ و نصب آسان از دیگر مزیت های این محصول تکنولوژی بالا به حساب می آید که با تنوع رنگ ظاهری مناسب به محیط اطراف می دهد. نبشی های کامپوزیتی در هر نوع شرایط آب و هوایی قابل استفاده است و همچنین با توجه به جنس مواد، از لحاظ سرقت و دزدی ایمن می باشد. نبشی پلیمری بدلیل عدم رشد جلبک و رشد باکتری ها قابلیت کاربری بهداشتی را نیز دارد و بدلیل ضریب هدایت حرارتی پایین در هنگام تابش آفتاب گرم نمی شود.

کاربرد نبشی کامپوزیتی

 • ساپورت (تکیه گاه) و نشیمنگاه سازه های مختلف
 • هندریل و پلکان کامپوزیتی
 • جهت اتصال سازه های مختلف کامپوزیتی
 • چهارچوب جهت قرارگیری سازه های مختلف
 • کاربردهای صنعتی همانند خرپا، کراس آرم و..

 جهت مطالعه کامل انواع کاربرد نبشی GRP لطفا روی کاربرد محصولات پالتروژن کلیک نمایید.

روش تولید نبشی کامپوزیتی

روش تولید نبشی فایبرگلاس پالتروژن می باشد و الیاف و رزین استفاده شده جهت تولید در قسمت توضیحات فنی جدول پایین صفحه ذکر شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد تولید نبشی های پلیمری لطفا روی روش تولید پالتروژن کلیک نمایید.

اطلاعات فنی نبشی فایبرگلاس

نبشی های کامپوزیتی با توجه به خواص ایده ال خود امکان جایگزینی نبشی های فلزی و استنلس استیل را دارد، استحکام کششی نبشی فایبرگلاس با توجه به وزن بسیار کمتر از نوع نبشی فلزی، عدد بالاتری می باشد. جهت مطالعه اطلاعات فنی نبشی های پلیمری لطفا روی خواص کامپوزیت های پلیمری کلیک نمایید.

روش اتصال نبشی کامپوزیتی FRP

نصب نبشی های فایبرگلاس پیچیدگی خاصی ندارد. جهت راهنمایی کامل در مورد اتصال  نبشی های کامپوزیتی لطفا روی روش های اتصال قطعات کامپوزیتی کلیک نمایید. 

وزن نبشی پلاستیکی

وزن نبشی کامپوزیتی در مقایسه با وزن نبشی های فلزی بسیار سبک تر می باشد. وزن نبشی کامپوزیتی در حدود یک چهارم فلزات است. نبشی های کامپوزیتی بدون نیاز به تجهیزات خاصی با نیروی انسانی قابلیت جابجابی دارد. وزن هر متر نبشی FRP وابسته به ابعاد سطح مقطع می باشد که در جدول پایین صفحه وزن نبشی های کامپوزیتی در ابعاد مختلف ذکر شده است.

قیمت نبشی کامپوزیتی

قیمت نبشی کامپوزیتی وابسته به ابعاد سطح مقطع، میزان درخواست و ابعاد برش متغیر می باشد که جدول قیمت نبشی های فایبرگلاس و قیمت هر متر نبشی کامپوزیتی در جدول پایین صفحه ذکر شده است. فروش نبشی کامپوزیتی بر مبنای واحد متر طول می باشد.

استاندارد نبشی های کامپوزیتی

ارزیابی کمی و کیفی مواد اولیه جهت تولید نبشی های پلیمری، پروسه تولید، کنترل کیفی محصول تولید شده و نیز خواص محصول کامپوزیت نهایی منطبق یا استاندارد جامع محصولات پالتروژن EN 13706 (تدوین شده توسط کمیته استاندارد اتحادیه اروپا) تحت بررسی قرار می گیرد و کیفیت ایده ال محصولات تحویلی با استناد به استاندارد های مرجع تحت ضمانت گروه عصر کامپوزیت می باشد. جهت مطالعه لیست کامل استاندارد های صنعت کامپوزیت لطفا کلیک نمایید.

خرید نبشی کامپوزیتی

جهت سفارش نبشی کامپوزیتی لطفا بعد از مشخص نمودن سایز مورد نیاز از جدول زیر و مطالعه توضیحات جدول، درخواست استعلام (صدور پیش فاکتور) ثبت نمایید تا کارشناسان شرکت در اسرع وقت نسبت به پیگیری درخواست شما اقدام نمایند.
در صورت عدم وجود سایز مورد نیاز خود در جدول زیر، جهت تولید سفارشی نبشی در ابعاد خاص، لطفا نقشه محصول مورد نظر به همراه جزییات را در فرم درخواست استعلام وارد نمایید تا کارشناسان شرکت پس از بررسی با شما تماس حاصل نمایند.

جهت آشنایی کامل با محصولات کامپوزیتی، مواد اولیه، روش تولید، دستورالعمل های کارگاهی جهت استفاده، خواص محصولات نهایی تولید شده و… مطالعه مطالب کاربردی و آموزشی پیشنهاد می گردد.

جدول قیمت نبشی کامپوزیتی

تاریخ آخرین به روز رسانی 1403/03/19

توضیحات مرتبط با جدول

طول و زمان تحویل
 • سفارش ها با توجه به نیاز مشتری برش شده تحویل می گردد.
 • حداقل سفارش طول، 12 متر می باشد.
 • در صورت موجود بودن در انبار، سفارش ها در زمان تقریبی 5 روز کاری تحویل می گردد.
 • در صورت عدم موجودی در انبار، احتیاج به تولید جدید خواهد بود که حداقل میزان سفارش جهت تولید مقطع نبشی 200 متر طول می باشد. (زمان تحویل جهت تولید با توجه به ظرفیت تولید، در پیش فاکتور مشخص می گردد)
قیمت
 • قیمت های ذکر شده در جدول دقیق نمی باشد و قیمت دقیق و قابل استناد، پس از استعلام و مشخص شدن طول برش و تعداد در پیش فاکتور مشخص می گردد.
 • در سفارش ها با متراژهای قابل تولید (سفارش های بیشتر)، اعداد موجود در جدول شامل تخفیف و تعدیل می شود.
 • نحوه پرداخت، نحوه ارسال بار و محل تحویل بار در پیش فاکتور مشخص می شود. (امکان ارسال بار با توجه به محل تحویل بار، به صورت دربستی، اتوبوس و یا باربری مقدور می باشد)
رنگ
 • درصورت وجود اقلام سفارشی در انبار، رنگ محصول منطبق با موجودی در پیش فاکتور ذکر می گردد. (در اکثر مواقع رنگ های موجود، زرد، طوسی و یا سفید می باشد)
 • در مورد سفارش هایی که در محدوده تولید جدید باشند، انتخاب بین رنگ های زرد، طوسی، سفید و یا سیاه از سوی مشتری امکان پذیر می باشد. (تولید رنگ هایی خارج از 4 رنگ ذکر شده نیز در صورت متراژهای زیاد، به صورت اختصاصی بنا به سفارش مشتری قابل تولید است)
 • رنگ های ذکر شده در بالا به صورت خود رنگ می باشد و در حین پروسه تولید به محصول افزوده می شود.
 • تولید محصول با سطوح پوششی خاص همانند طرح چوب نیز با توجه به سفارش امکان پذیر است.
 • اعمال رنگ های پوششی سطحی با رال رنگ مورد نظر مشتری، بر روی سطح قطعات نیز مقدور می باشد. (این رنگ های پوششی مختص کاربری در قطعات کامپوزیتی می باشد و چسبندگی کاملی با سطح دارد و استفاده از آن در محیط های فضای باز، علاوه بر زیبایی سطحی باعث افزایش مقاومت در برابر نور خورشید نیز می شود)
فنی تولید
 • روش تولید: پالتروژن
 • الیاف: شیشه نوع E (درصد الیاف به طور تقریبی: 65 درصد)
 •  رزین: پلی استر ایزوفتالیک مقاوم در برابر نور خورشید Anti UV (تولید با رزین وینیل استر نیز مقدور می باشد که قیمت 1 متر آن در حدود دو برابر جدول فوق است و بنا به سفارش، تولید می گردد)
 • در پروسه تولید، مواد خودخاموش شونده جهت افزایش مقاومت در برابر آتش افزوده می شود ولی جهت مقاومت های بالا در برابر آتش، امکان تولید سفارشی با رزین های مخصوص ضد آتش نیز امکان پذیر است.